NAVIGACE
Stop válení před televizí Interiér Obývací pokoje 

Stop válení před televizí

Tímhle svým dětem uděláte ultimátní radost, už žádné válení před televizí, ale pořádný pohyb a přitom skvělá zábava. Nejlevněji seženete XBOX zde:

V čem se liší ovládání herní konzole s kinectem od ostatních?

Revoluční herní zařízení Kinect pro konzoli Xbox 360 posouvá hranice zábavy zase o krok dál. Díky unikátnímu vestavěnému 3D senzoru, který snímá pohyby těla hráče a přesně je kopíruje, se stává hraní her nevšedním zážitkem.  Jediným ovladačem hry se stáváte nyní Vy a Vaše tělo. Děti tak místo polehávání před televizí s ovladačem v ruce spostují prakticky celý den. Kinect nabízí i další rozšířené možnosti multimediální zábavy – přehrávání oblíbené hudby a filmů jen pomocí pohybů ruky, nebo spojení s přáteli ze vzdálených míst obrazem i hlasem.

stop-valeni-pred-televizi-I

zdroj: xbox.com

Microsoft Xbox 360 se senzorem Kinect 250GB
v 2 e-shopech
od 5 499 Kč
(Zdroj: Heureka.cz)

 

Společnost Microsoft přišla na trh s novým herním zařízením Kinect pro konzoli Xbox 360, které konečně může být s hrdostí nazváno interaktivní. Jedinečnost tohoto produktu spočívá ve vestavěném senzoru, který dokáže rozpoznat pohyby člověka stojícího před ním. Zařízení reaguje na každý váš pohyb a věrně ho přenáší na televizní obrazovku. Stačí se jen zvednout ze židle a zažít nevšední chvíle při sjíždění řeky na raftu, při akčních závodech, nebo jiných skvělých hrách navržených Microsoftem přímo pro Kinect.

stop-valeni-pred-televizi-II

zdroj: xbox.com

 

Výborné je, že s Kinectem si může hrát úplně každý bez ohledu na věk či vzdělání. Děti si určitě zamilují okatého tygříka ve hře „Kinectimals“ – tygřík se umí překulit na záda, válí sudy, skáče do vzduchu nebo se nechá přes obrazovku podrbat za uchem. Všechny pohyby zvířete vytváří dítě povahy, například při hře „Kinect Joy Ride“ si můžete vychutnat pocity adrenalinových závodů se spoustou akrobatických prvků, v „Kinect Advantures“ zase prozkoumáte z pohodlí obývacího pokoje vrcholky hor i laboratoř podvodního  světa. Všechny hry vytvořili ti nejlepší umělci a vývojáři z Microsoftu a nezapomněli ani na sporty, tanec a další fitness aktivity, které činí s Kinectu i cvičebního trenéra a dobrého pomocníka třeba při hubnutí.

Dopřejte si to nejlepší – XBOX ONE

Kde koupit Microsoft Xbox One?
Microsoft Xbox One se senzorem Kinect 500 GB
v 83 e-shopech
od 8 299 Kč
(Zdroj: Heureka.cz)

Kdo nemá hluboko do kapsy může si pořídit novinku XBOX ONE a novou verzi ovladače KINECT – ultimátní zařízení, které zastane práci všech zařízení, které doma máte, navíc jeho propojení s cloudem a možnost interaktivního hraní s přáteli po síti je největší zábavou, kterou jste doposud poznali.

stop-valeni-pred-televizi-III

A jak Kinect funguje?

Základem systému je sestava několika „kamer“. První z nich je hloubkový snímač, který integruje infračervený projektor a monochromatický senzor CMOS. Toto spojení umožňuje Kinectu trojrozměrné snímání prostoru i za špatných světelných podmínek. Druhou je pak integrovaná RGB kamera, která snímá tři základní barevné složky a podílí se především na identifikaci obličeje. Společným zpracováním obrazu rozpozná zařízení asi 20 nejdůležitějších bodů na těle hráče ( především klouby – lokty, kolena atd.) a pohyby lidského těla pak přenáší do hry.

KINECT ID a Váš profil

Nenahraditelnou funkcí, jež Kinect nabízí, je tzv. Kinect ID. Tato funkce umožňuje, že si Vás zařízení zapamatuje podle fyzických parametrů a uloží do Vašeho „profilu“. Při příští hře Vás Kinect automaticky rozpozná a Vy už můžete hrát „za sebe“. Ne vždycky mohou být všichni hráči pohybliví, a tak je možné při hraní sedět i na pohovce nebo židli, zařízení Vás snímá a ve většině případů dokáže rozpoznat i Váš profil. Navíc pomocí kalibrace jednotlivých hráčů se docílí přesnější profilace, a každý člen rodiny tak může mít svého „avatara“.

Kinect toho umí ale mnohem víc. Na jeho zadní stěně jsou umístěny všesměrové mikrofony, pomocí nichž dokážete ovládat svůj Xbox jen hlasovými povely. Mikrofony umí odrušit všechny šumy a určit lidských hlas podle zvuku, což značně vylepšuje podmínky pro komunikaci mezi námi a zařízením.

Gesto ruky Vám zase postačí k tomu, abyste vstoupili do nabídky Kinect Guide, která Vám zobrazí mnoho dalších funkcí tohoto zařízení. Multimediální zábava dostává díky Kinectu nový rozměr – Vaše oblíbené filmy nebo hudbu si přehrajete jen pomocí několika pohybů ruky. A pokud se chcete spojit se svými přáteli na jiném místě města, země, nebo světa? Pro funkci Video Kinect toto není žádný problém, se svými přáteli můžete sdílet obraz i zvuk. Dovoláte se nejen majitelům Xboxu, ale i každému uživateli, který vlastní Microsoft Live Messenger a je aktivní. Bonusem ke hraní je i možnost  videonahrávek nebo fotografie hráčů před Kinectem, které jsou vždy veselou připomínkou okamžiku.

Kinect pro Xbox 360 od Microsoftu přináší  do světa her revoluci. Nepotřebujete již žádné ovladače, páky ani jiné přístroje, tím jediným ovladačem jste Vy sami. Tak vstupte do hry spolu s přáteli, blízkými a rodinou a nechte se unášet  nabytou svobodou a nadšením pro hru.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE