NAVIGACE
Stěhování do nového bydlení Inspirace Inspirace bydlení 

Stěhování do nového bydlení

Stěhování důkladně promyslete

Stěhování se nemusíte obávat, když víte, co máte dělat a máte vše předem připraveno a promyšleno. V první řadě je nutné důkladně promyslet, zda budete realizovat stěhování svépomocí nebo za pomoci specializované stěhovací firmy. Pokud se rozhodnete pro variantu svépomocí, pravděpodobně ušetříte nějakou tisícovku, kterou byste museli stěhovákům za jejich práci zaplatit. Uvědomte si však, kolik času strávíte rozkládáním, balením, nakládáním, vykládáním a následně pak i rozmisťováním či montováním velkých kusů nábytků v novém bydlení. Stěhování svépomocí se doporučuje především lidem, kteří mají málo věcí a kteří se nestěhují příliš daleko. Stejně tak je stěhování svépomocí vhodné pro osoby, které mají přátele s dostatkem času, fyzické síly a velkým automobilem na převážení stěhovaných věcí.  V opačném případě se doporučuje využít služeb profesionální stěhovací firmy. Ušetříte si tak spoustu času, síly, omlácených rohů a škod v podobě zničeného nábytku.Před realizací stěhování byste se měli zamyslet i nad tím, jak bude v jednotlivých místnostech nábytek uspořádán. Měli byste mít jakýsi plánek, který usnadní práci nejen vám, ale i stěhovákům při manipulaci s těžkými kusy nábytku po vašem domě.

stehovani-do-noveho-bydleni-I

Zdroj: linktown.kgw.com | Stěhování za pomoci profesionální firmy

Začněte balit včas

Pokud znáte termín, kdy se budete ze svého bytu stěhovat do vlastního rodinného domu, využijte toho a začněte balit včas. Průběžně si shánějte v supermarketech krabice a nechávejte staré noviny, do kterých poté budete věci balit. Věci, které nepotřebujete ke každodennímu životu, můžete mít sbalené v krabicích klidně měsíc nebo dva dopředu. Pokud se stěhujete v létě, máte jistotu, že zimní oblečení a výbavu na hory určitě potřebovat nebudete. Je lepší balit v klidu, než se poté stresovat, že má zítra přijet stěhovací firma a vy nemáte ani zdaleka vše hotovo. Při balení se snažte využít každého volného prostoru v krabici, jelikož pak ušetříte místo v autě a ušetříte i náklady na přepravu stěhovaných věcí.

Krabice si důkladně popisujte

Při balení myslete na jednu zásadní věc. Krabice se zabalenými věcmi detailně popisujte. Pokud totiž budete mít v novém bydlení místnost plnou krabic, nebude vědět, kam jste si, které oblečení dali, kde máte potřebné doklady nebo hrneček na uvaření kávy. Po příjezdu do nového domu bude určitě nějaký čas trvat, než všechny krabice vybalíte a znovu vyskládáte do skříněk. Pokud však budete mít krabice pečlivě popsané, budete vědět, ve které máte co hledat a ušetříte si tak spoustu času a nervů při rozbalování všech krabic. Stejně tak je dobré uvádět na krabice nejen to, co v nich je, ale i to, do které místnosti mají po nastěhování přijít.

Nepotřebné věci nestěhujte

Při stěhování věcí z jednoho bydlení do druhého je také zapotřebí důkladně promyslet, co si chcete do nového domu vzít a co už nepotřebujete. Nemá smysl stěhovat věci, o kterých už předem víte, že nepoužijete. Je tedy mnohem snažší staré nepotřebné věci rovnou vyhodit než zabalit, přestěhovat, vybalit a pak umístit někam na půdu nebo do garáže.

Se stěhováním souvisí i změna trvalého bydliště

Jenže stěhování není jen balení a vybalování věcí, které potřebujete k životu. Součástí každého stěhování je i změna trvalého bydliště a s tím související administratitva. Změnu bydliště musíte nahlásit na všech úřadech. Kam tedy kvůli změně trvalého bydliště jít? Na městský nebo obecní úřad, kde vám vystaví nový občanský průkaz. S tím pak navštívíte zdravotní pojišťovnu, okresní správu sociálního zabezpečení, pokud podnikáte, tak i finanční úřad a živnostenský úřad. Dále si musíte nechat udělat nový řidičský průkaz, nahlásit změnu adresy v bance, u mobilních operátorů, na pojišťovně, u lékařů, nechat si nastavit SIPO na novou adresu, atd. Změn, kterých je kvůli stěhování nutno provést, je nespočet.

Stěhování je sice fyzicky i časově velmi náročné, ale myslíme si, že za tu chvíli námahy určitě stojí. Pokud máte vyměnit bydlení v garsonce nebo paneláku za bydlení ve vlastním rodinném domě, není co řešit.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

2 příspěvky “Stěhování do nového bydlení

  1. Tomáš

    Co vím ze svých zkušenosti, tak i když se připravuješ dlouho, tak stejně se dalších 1000 věcí pokazí 😀 Mno moje předposlední stěhování bylo přesně takové… Takže jsem u dalšího stěhování jsem si byl sakra jistý, že využiji tuto službu: http://stehovani-profigroup.cz/ protože mě vážně už nebaví stěhovat sám :DDD

  2. Michal

    Nesnáším stěhování a plně souhlasím s Tomášem 😀 Sice jsem stěhoval touto s firmou: https://stehovanikoruna.cz, ale i tak využít stěhovky bylo spávným řešením 🙂

OKOMENTUJTE