NAVIGACE
Topení klimatizací i v mrazech Interiér Ostatní Stavba domu 

Topení klimatizací i v mrazech

Moderní klimatizace nejsou využitelné pouze v létě, kdy je jejich hlavní funkcí ochlazení vzduchu, ale poslouží nám po celý rok. Lze je využít také jako doplňkový zdroj při vytápění. Díky domácím klimatizacím odstraníte nepříjemnou vzdušnou vlhkost, nečistoty a udržíte si doma příjemné ovzduší.

Celoroční využití klimatizací

  • Klimatizace jako čistička vzduchu – Dnešní klimatizace lze využít jako čističku vzduchu. Moderní domácí klimatizace disponují velkým množstvím filtrů a bezesporu tak fungují jako jedny z nejkvalitnějších čističek vzduchu, které dokáží zničit až 99% mikroorganismů a bakterií. Dále dokáží redukovat velké množství pachů, plynů i ostatních škodlivých částic.
  • Klimatizace jako úsporné topení – Moderní klimatizace je možné využít také jako doplňkový zdroj při vytápění. Jsou schopny samostatně a spolehlivě vytopit místnost až do venkovní teploty – 20°C a jsou výbornou alternativou k ostatním druhům topení.

Výhody topení klimatizacemi

  1. Jedna z nejúčinnějších a nejekologičtějších forem vytápění.
  2. Zbavení vzduchu prachových částic a eliminace pachů.
  3. Nižší náklady na vytápění.
  4. Okamžité teplo.

Jak funguje topení klimatizací?

Klimatizace netopí elektrickou energií, ale je elektrickou energií poháněna. Většina dnešních klimatizací, vybavených výkonným tepelným čerpadlem, například tepelné čerpadlo vzduch voda nebo vzduch vzduch, zajistí rychlé vytopení vašeho bytu nebo domu. S moderními klimatizacemi je možné vytopit vaši ložnici nebo jinou místnost během 15 minut. Ušetříte tím nejen peníze, ale šetříte také životní prostředí.

Klimatizace fungují na stejném principu jako tepelné čerpadlo vzduch vzduch. Tento typ je velmi populární především v zámoří, ale jejich obliba roste i u nás. Jedná se o nejekologičtější a nejúspornější metodu vytápění. Dokážou topit s vysokou účinností i při teplotách -10 °C.

Princip topení klimatizací

Princip je poměrně jednoduchý. Při topení klimatizační jednotkou dochází k obrácení distribuce tepla. Vnější jednotka získává teplo z okolního vzduchu, a tak se ochlazuje, čímž dochází k tomu, že vnitřní jednotka topí. Tento způsob topení poskytuje až trojnásobek topného výkonu při stejném elektrickém příkonu oproti klasickému elektrickému topení.

Další výhodou je, že není nutné čekat, než se ohřeje otopná soustava, jako tomu je u klasického systému vytápění. Klimatizace je schopna dávat teplo okamžitě po spuštění. Dostatečný výkon klimatizace umožňuje topit celoročně. Úspory přináší i získání nízkého tarifu na odběr elektrické energie, kterým klesne celková spotřeba ve vaší domácnosti. Díky čemuž je návratnost počáteční investice velmi rychlá.

Majitelé novostaveb ocení, že při použití klimatizace jako hlavního zdroje tepla nemusejí během stavby řešit rozsáhlé stavební úpravy a rozmístění radiátorů ani trubek. Není nutný ani komín, což také snižuje stavební náklady. Přitom počáteční investice do samotné klimatizační jednotky je podobná jako při pořizování klasického kotle na tuhá paliva.
topeni-klimatizaci-i-v-mrazech-i

Jakou vybrat značku?

Mezi přední světové dodavatele patří výrobci chladících zařízení a klimatizace LG, Sinclair, Daikin, Rittal nebo Samsung. Mezi nejpoužívanější typy klimatizací od těchto výrobců patří klimatizace Split, které fungují i jako tepelné čerpadlo, a tak je lze využít celoročně jak k chlazení, tak i k energeticky úspornému vytápění. Další možností jsou Multisplit klimatizace, které dokážou chladit a vytápět několik místností najednou.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE