NAVIGACE
Připravte své bydlení na odjezd na dovolenou Inspirace Inspirace bydlení 

Připravte své bydlení na odjezd na dovolenou

Zalejte květiny, vypněte hlavní přívod vody, vytáhněte spotřebiče ze zásuvky ….

V první řadě je nutno postarat se o domácnost. Pokud máte doma květiny, nezapomeňte je všechny dostatečně zajít, aby vám po návratu z dovolené nezůstaly oči pro pláč. Velmi důležité také je, abyste vypnuli ze zásuvek všechny zapojené spotřebiče. Nikdy dopředu nevíte, zda se nepřiženou bouřky. V případě, že by došlo k zásahu bleskem, mohlo by dojít k velkým škodám na vašem majetku. Vyprázdněte naplněnou lednici a zbavte ji potravin, které podléhají rychlé zkáze. Pokud si zakládáte na úspoře elektrické energie, můžete nechat lednici po dobu své dovolené vypnutou. Uzavřete také hlavní přívod vody.  Může se stát, že vám začne kapat sprcha nebo kohoutek a vy to během 14ti denní dovolené nebudete mít šanci zjistit. Pokud máte doma větší obnos peněz nebo nějaké cennosti, uložte je raději někam do trezoru mimo váš dům.

Zavřete okna, zamkněte dveře, zařiďte si vybírání schránky….

Toto jsou opatření, která byste měli udělat především kvůli úspoře energie a bezpečí vašeho domova. Na co však nesmíte před odjezdem na dovolenou zapomenout, je to, že, byste si měli s někým domluvit, aby vám pravidelně vybíral schránku. Plná schránka totiž zlodějům jasně signalizuje, že nejste delší dobu doma a může je lákat k vykradení vašeho domu. Bezpečnostních opatření, jak uchránit vaše domovy před nezvanými zloději je celá řada. Doporučujeme také, abyste před odjezdem zavřeli všechny okna, zamkli všechny dveře a garáž. Nenechávejte otevřenou ani ventilačku, v případě, že by vás opravdu někdo vykradl a pojišťovna to zjistila, nedostali byste od ní žádné plnění. Raději se domluvte s někým, že vaši domácnost přijde během vaši dovolené zkontrolovat a při té příležitosti vám i vybere schránku a vyvětrá.

Předstírejte, že je u vás doma v průběhu vaší dovolené život

Kromě důkladného pozavírání oken a dveří je vhodné i to, abyste nezatahovali rotely a žaluzie a nedávali tak zlodějům najevo, že ve vašem domě nic neděje. Odborníci doporučují velmi jednoduchou, avšak velmi dobře fungující věc a tou je to,  že byste si měli pořídit spínací hodiny a na určitý čas nastavit, že se světla ve vaší domácnosti rozsvítí a zase v určitou hodinu vypnou. Pro zloděje je tato skutečnost značně matoucí a ve většině případů je dokáže odradit. Jsou tací, kteří si dokonce nahrají na kazetu štěkot nějakého velkého psa a za dveřmi ho v určitých intervalech pouští. Zloděje také dokáže odradit kamerový systém. Pokud však nemáte na skutečně funkční kamerový systém, pořiďte si za pár korun alespoň maketu, zloděj v prvotní fázi nepozná, zda je se jedná o maketu nebo originál.

pripravte-sve-bydleni-na-odjezd-na-dovolenou-I

Zdroj: http://landscapesnw.atlargehosting.com | Předstírejte, že je v domě život

Neinformujte kamarády na sociálních sítí o vašem odjezdu

A ještě jedna dobrá rada na závěr.  V poslední době se hojně rozmáhá to, že lidé o všem informují své přátelé a kamarády na sociálních sítích. Věřte, že se tyto informace nedostanou jen k nim, přestože máte nastavené určité bezpečnostní prvky týkající se ochrany vašeho soukromí. Před odjezdem na dovolenou raději nepiště žádný komentář o tom, kdy odjíždíte, kam jedete, ani kdy se vracíte. Vybízíte tak zloděje k tomu, aby navštívili v termín vaší dovolené právě váš dům.

Nechte si od přátel váš dům kontrolovat

Pokud máte ve svém okolí někoho velmi zodpovědného, poproste ho, aby vám jednou nebo dvakrát za vaši dovolenou zašel zkontrolovat vaši domácnost. Budete tak mít jistotu, že se během vaší zasloužené dovolené u vás doma neděje nic zásadního.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE