NAVIGACE

Podlahy do koupelny

Také patříte k těm, kteří zařizují interiér domu nebo bytu či rekonstruují bydlení a řeší, jakou podlahu vybrat do konkrétního pokoje? Málokdo se ale věnuje doporučením, jakou podlahovou krytinu vybrat do koupelny!

Možná vás napadne, že do koupelny patří keramické dlaždice, v horším případě linoleum, které snese vysokou vlhkost. Ano, máte pravdu. Nicméně se na trhu objevují i jiné typy podlah, které mohou být i přes to, že jsou vyráběny z některých přírodních materiálů, jako je dřevo aj., v koupelnách používané.

Díky nejmodernějším technologiím, o které se zajímají a které vyvíjejí přední čeští i světoví výrobci (např. společnost Meister podlahy, jejíž sortiment podlah najdete na stránkách www.meister-podlahy.cz), se dají vykouzlit ty nejkrásnější a nejdesignovější interiéry, jaké si vůbec dovedete představit. Při výběru podlahy do koupelny si můžete vybírat nejen z mnoha přírodních materiálů – kromě dřeva můžeme volit též korek, ale módním trendem jsou také podlahy z litého betonu, které ozvláštní interiér, a které jsou navíc velmi pohodlné na údržbu.

V případě, že si do svého interiéru vyberete přírodní podlahu, musíte dbát na to, aby měla správnou povrchovou úpravu. Novinkou na českém trhu jsou také voděodolné laminátové podlahy, které lze do koupelny položit. Například kolekce laminátových krytin výše zmíněné společnosti Meister, jsou mimo vhodnosti pro použití ve vlhkých prostorách také mimořádně odolné proti poškrábání, mají antistatický a antibakteriální povrch.

Hlavní rada při výběru podlahových krytin do koupelny ale zní: Nevíte-li si rady, nebo nejste-li si čímkoliv jisti, zeptejte se odborníků! Je to lepší, než později litovat toho, že jste udělali chybu…

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE