NAVIGACE
Ochraňte váš interiér před sluncem a UV zářením Interiér Ostatní 

Ochraňte váš interiér před sluncem a UV zářením

Ujasněte si, co od stínění požadujete

Způsobů technického zastínění  oken je v dnešní době mnoho a díky tomu už i v tomto odvětví můžeme mluvit o tzv. řešení na míru. Výběr vhodného interiérového stínění  je tedy velmi důležitý a bez odborné konzultace se již neobejde. V první řadě bychom si měli ujasnit, co od svého stínění požadujeme, zda potřebujeme zaclonit, zastínit nebo dokonce zatemnit dané okno.

Správná funkce zastínění by měla jít ruku v ruce s funkcí konkrétního prostoru. Například v obývacím pokoji potřebujeme clonění nebo zastínění především z důvodu sledování televize během slunečního svitu, nebo zachování soukromí při rozsvíceném světle ve večerních hodinách. Naopak v ložnici mnoho lidí preferuje úplné zatemnění z důvodu kvalitnějšího spánku.

Interiérové stínění Plisse

Jednou z možností zastínění je zastínění pomocí Plisse, které se skládá z plisované technické látky umístěné mezi dvěma hliníkovými profily. Velkou výhodou tohoto zastínění je multifunkčnost a variabilita při individuálních požadavcích, díky které jsou uspokojeny požadavky téměř každého klienta. Na rozdíl od klasických žaluzií můžeme Plisse použít i do atypických tvarů oken.

Výhody Plisse zastínění:

  • technické látky mají antistatickou povrchovou úpravu (na zkosené sklady nesedají částečky prachu)
  • snadnější údržba díky vyjmutí Plisse z okenice
  • termoregulační funkce v interiéru – Plisse je opatřena perleťovou vrstvou, která z vnější strany odráží zpět ostré sluneční paprsky, které ohřívají interiér a propouští dovnitř pouze lomené měkké světlo, které je pro uživatele příjemné

Materiál u Plisse

Při výběru materiálu určujete, jaké vlastnosti Plisse bude mít. Zda bude spíše dekorativní nebo blackoutová. V nabídce je na výběr kolem 100 druhů látek a každá z nich má jinou propustnost, barvu, strukturu atd. Doporučujeme vybírat nejvhodnější variantu z hlediska funkčnosti i designu.

Interiérové stínění Duette

Dáváte-li přednost praktickému zastínění před dekorativním, pak bude interiérové zastínění Duette pro vás to pravé. Jedná se o vyspělejšího nástupce klasického Plisse. Jedná se o dvojitou plisovanou technickou látku, která  jakoby tvořila plástve. Spodní a horní okraj je umístěn mezi hliníkovými profily, které jsou kotveny vodícími provázky, po kterých jezdí nahoru a dolů. Velkou výhodou tohoto zastínění je možnost použití i do atypických tvarů oken.

ochrante-vas-interier-pred-sluncem-a-uv-zareni-I

Vlastnosti technické látky

Všechny technické látky mají antistatickou povrchovou úpravu, která odpuzuje prachové částice, takže ani bílé Duette nevyžaduje žádné extra údržbu. Pokud však dojde ke znečištění Duette nějakou nehodou, ponoříte ji pouze do vodní lázně, okapané připevníte zpět na okno a látku necháte samovolně proschnout.

Další užitečnou vlastností látek používaných na Duette je termoregulace v interiéru. Díky tenké aluminiové vrstvě, kterou jsou látky opatřeny, do  interiéru neprochází  ostré sluneční paprsky, které by interiér v letních měsících ohřívaly a naopak v zimě Duette zabraňuje úniku tepla skrz skleněnou tabulku okna.

Rozdíl mezi Plisse a Duette

Na první pohled se může zdát, že se jedná o stejné produkty, avšak několik zásadních rozdílů mezi nimi je. Velmi laicky řečeno, Duette je v podstatě zdvojené látkové žaluzie Plisé a z tohoto faktu vyplývají všechny jeho výhody oproti Plisse. Například jednolitost látky nenarušují  vodící lanka, která jsou u Duette schovaná  uvnitř pláství. Tento fakt je velmi užitečný u provedení blackout, kdy nám denní světlo neprochází  ani dírkami na lanka, či-li můžeme dosáhnout absolutní tmy.

Z estetické stránky má Duette hned dva klady. V případě že plánujete dát do každého pokoje jinou barvu zastínění, Vaše okna by z ulice mohla působit dosti cirkusově. S použitím Duette se tomuto vyvarujete, neboť látky jsou barevné pouze z jedné strany a z druhé jsou všechny bílé, či-li z ulice budou všechny okna působit jednotně. Druhém estetickým plusem jsou menší sklady na látce díky kterým získáváme křehčí a elegantnější vzhled.

Nevíte, jaké interiérové stínění by bylo pro váš interiér vhodné? Pak doporučujeme odbornou pomoc. Bytový designer s vámi projde váš interiér a na základě vašich požadavků vybere vhodnou variantu, která bude ideální jak pro vás, tak i pro váš interiér.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE