NAVIGACE
Nábytek do ložnice Interiér Ložnice 

Nábytek do ložnice

Veškeré vybavení by mělo působit příjemným dojmem, který ve Vás vyvolá pocit pohody. Jedině tak se ve své ložnici budete ráno budit odpočatí a správně nastartovaní do nového dne.

Jaké barvy jsou vhodné do ložnice?

Pro navození příjemné pohody jsou velmi důležité barvy ložnice. Výchozím kritériem pro výběr barvy by měla být velikost místnosti. Pokud máte ložnici malinkou a chcete ji opticky zvětšit, volte na stěny spíše studené odstíny (zelenkavá, modrá, fialková), které opticky rozšiřují. Aby místnost nepůsobila chladně, teplé barvy do ní můžete vnést díky drobným doplňkům. Jestliže naopak máte ložnici velikou a chcete ji opticky trochu zmenšit a zútulnit, použijte na její vymalování teplé barvy, například oranžovou, žlutou či červenou. Ideálně by se samozřejmě mělo jednat o světlejší odstíny těchto barev. V místnosti se zářivými odstíny by se Vám totiž špatně usínalo. Finální výběr barvy i jejího odstínu musí samozřejmě vycházet hlavně z Vašeho vkusu a z toho, jak daná barva působí právě na Vás. Mezi neutrální a velmi oblíbené barvy do ložnice patří bílá, béžová, smetanová či světle hnědá.

Jak vybrat nábytek do ložnice?

Při výběru nábytku do ložnice máte v zásadě dvě možnosti. Buď si nábytek necháte vyrobit na míru a nebo si vyberete již hotové ložnicové sestavy. Nábytek na míru má tu výhodu, že bude přesně odpovídat Vašim představám a navíc díky němu můžete optimálně využít prostor v ložnici, což oceníte zejména v menších místnostech. U nábytku na míru ale musíte samozřejmě počítat s vyšší pořizovací cenou. Jestliže budete do ložnice kupovat hotový nábytek, ideální je vybírat kompletní ložnicové sestavy, které obvykle nabízejí postele, noční stolky, skříně, skříňky, poličky, regály, komody a další drobnosti – vše sladěné ve stejném designu. Na Vás tedy bude vybrat si design ložnicové sestavy a poté zvolit, které konkrétní kousky nábytku budete do své ložnice potřebovat.

nabytek-do-loznice-I

Zdroj: http://furniture.trendzona.com | Moderní ložnice

Úložný prostor v ložnici

Ti, kteří mají samostatnou šatnu, už do ložnice nepotřebují šatní skříně. Stačí jim jen minimum nábytku; obvykle se jedná o noční stolky a nějaké poličky, případně toaletní stolek. Jestliže šatnu nemáte a potřebujete v ložnici uložit i oblečení, pak se vyplatí uvažovat o vestavných skříních, které optimálně využijí prostor a navíc si můžete libovolně navolit jejich vnitřní uspořádání. Jestliže máte malou ložnici, do které potřebujete umístit hodně věcí, vyplatí se využít i prostor pod postelemi, případně nad postele ještě přidělat police či skříňky, které pojmou spoustu věcí. Pro optické zvětšení prostoru si na zeď či na dveře skříně pořiďte velké zrcadlo.

Základem ložnice je postel

Když mluvíme o nábytku do ložnice, nesmíme samozřejmě vynechat postel. Ta totiž velmi výrazně ovlivňuje kvalitu Vašeho spánku. Standardní rozměr postele pro jednu osobu je 90×200 cm, pro dvě osoby by tedy postel měla být velká minimálně 180×200 cm, ideálně 200×200 cm. Pro osoby vyššího vzrůstu se dnes již běžně vyrábějí postele s prodlouženou délkou 210 či 220 cm, do kterých se vyrábějí i prodloužené matrace a seženete k nim i delší peřiny a povlečení. Co se týká výšky postele, ta by měla být minimálně 45 cm nad zemí, tedy nad zónou prachu. Nejdůležitější součástí postele je matrace, proto její výběr nepodceňujte a zbytečně na ní nešetřete. Na trhu je dnes opravdu velký výběr zdravotních matrací, které Vám zajistí zdravý a spokojený spánek.

Tak ať se Vám ve Vaší nové ložnici dobře relaxuje a odpočívá!

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE