NAVIGACE
Jak správně vybrat zahradní nábytek? Architektura zahrady Zahrada 

Jak správně vybrat zahradní nábytek?

Jakmile se oteplí, trávíme venku co nejvíce volného času. Chodíme na výlety do přírody, trávíme čas u vody a ti šťastnější z nás doma na zahradě.

Při výběru nábytku do exteriéru je třeba si nejprve rozmyslet, kam bude umístěn. Zda pod přístřešek nebo na volné prostranství, jestli zahradní nábytek ponecháme venku celoročně nebo jej hodláme uklízet každý den apod.. Poté bereme v úvahu vhodný materiál, snadnou údržbu, skladnost, pohodlnost, variabilitu a v neposlední řadě i jeho estetickou stránku.

Stále větší oblibě se u nás poslední dobou těší nábytek z exotických dřevin, jako je teak, eukalypt nebo mahagon, pro svou pevnost a trvanlivost. Jeho přírodní barva je hnědá až červenohnědá a ocení ho především ti, kdož nechtějí ztrácet čas přílišnou údržbou. Stačí ho občas otřít a ošetřit teakovým olejem nebo podobným doporučeným prostředkem k uchování původního odstínu.

Dalším nejžádanějším je nábytek z pravého i umělého ratanu. Umělý ratan je k nerozeznání od pravého, ale svými vlastnostmi pravý vysoce převyšuje. Je odolný proti teplotním výkyvům, stálobarevný, téměř bezúdržbový a lze jej využívat celoročně. Navíc vynikne i v interiéru, takže ho můžeme používat část roku uvnitř domu a v letních měsících na zahradě.

Předností hliníkového nábytku je jeho nízká hmotnost, skladovatelnost, odolnost, trvanlivost a snadná údržba. Můžeme se také rozhodnout pro kombinaci kovu se dřevem či sklem.

Plastový zahradní nábytek je zřejmě nejvíce prodávaný z důvodů jeho cenové dostupnosti, snadné údržbě, díky nízké hmotnosti snadné manipulaci a při skladování nezabírá spoustu místa.

Pro oživení a větší komfort lze pořídit na všechny typy nábytku různobarevné textilní polstrované sedáky, opatřené na stranách stužkou pro uchycení a doladit tak harmonické prostředí vaší zahrady, balkonu i terasy.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE