NAVIGACE
Zahradní nábytek z eukalyptu: odolný, lehký a krásně zbarvený Architektura zahrady Zahrada 

Zahradní nábytek z eukalyptu: odolný, lehký a krásně zbarvený

Jaké jsou vlastnosti a výhody eukalyptu

Zahradní nábytek se dnes vyrábí z mnoha různých dřevin. A stále populárnějším se stává i ten eukalyptový. Blahovičník, česky známý spíše jako eukalyptus, je označení pro celý rod stromů a keřů pocházejících z Austrálie. Tam na tuto dřevinu narazíte takřka na každém kroku. Dnes se běžně využívá jeho silice obsažená v listech na výrobu bylinných přípravků pro léčbu dýchacích obtíží.

A stejně hojně se využívá i samotné dřevo, které se vyznačuje rychlým růstem, velkou tvrdostí, vysokou odolností a dlouhou životností. Proto se stal oblíbenou surovinou i při výrobě zahradního nábytku. Pokud se o tuto exotickou dřevinu budete správně starat, bude vám dělat radost opravdu dlouho.

Zahradní nábytek z eukalyptu je pevný, lehký a krásně medově zbarvený. Na zahradě i na terase se bude úžasně vyjímat. Pokud má kvalitní povrchovou úpravu, tak nemusíte ani řešit povětrnostní vlivy a každou kapku, která spadne z nebe. Eukalyptus je odolný proti UV záření i kyselým dešťům, které se občas vyskytují ve městech.

 

Jak pečovat o zahradní nábytek z eukalyptu

Údržba nábytku z eukalyptu je příjemně snadná. Nároky se takřka shodují s péčí, kterou vyžaduje jakýkoli dřevěný materiál. Před prvním použitím byste měli otřít dřevo hadříkem, abyste odstranili případné zbytky oleje, kterým se nábytek napouští už při výrobě. Sami ho ale olejovat hned nemusíte. Raději vyčkejte na konec sezóny, kdy ho můžete očistit a dopřát mu olejovou péči před zazimováním. Nebo tak učiňte až předtím, než ho opět umístíte ven.

Počítejte také s tím, že se povrch dřeva může mírně zvednout a získat hrubší texturu. Pokud ho máte od jara až do podzimu na zahradě, je to úplně normální jev. Pokud chcete dřevu navrátit jeho zářivost, můžete jeho povrch jemně obrousit středním smirkovým papírem do hladka a následně nanést olej pro obnovení původní barvy. Bude pak jako nový.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE