NAVIGACE
Nemovitosti: nákup nebo pronájem zodpovědně Nemovitosti Reality 

Nemovitosti: nákup nebo pronájem zodpovědně

Platí to pro případy, kdy chcete nemovitost koupit, ale také pokud již nemovitost vlastníte a chcete ji určitým způsobem zpeněžit. Ne vždy má člověk zcela jasno v tom, jak by měl nákup nebo pronájem nemovitosti vypadat, jak by se mělo správně postupovat, aby nedošlo k nespokojenosti na jedné či druhé straně.

Pořízení nemovitosti

Nákup nemovitosti je dost zásadním rozhodnutím, které může být klíčové pro celý zbytek života. Je často spojeno s utracením životních úspor nebo zadlužením se hypotékou na dlouhou část života. Proto ho člověk velice dlouho a dobře zvažuje. Jako laik ovšem člověk často nemá dostatečné znalosti ani zkušenosti, aby mohl jistě usoudit, jestli je nemovitost výhodnou koupí.

Využití osobního makléře

Jedním ze způsobů, jak se zbavit tíhy, která se s pořízením nemovitosti nezbytně pojí, je angažování osobního realitního makléře. Ten za vás zjistí veškeré potřebné náležitosti. Zjistí například, jestli nemovitost není zatížena věcným břemenem či exekucí, nebo zda ji budete kupovat skutečně od osoby, která má nárok s nemovitostí zacházet. Máte tak jistotu, že právně je s nemovitostí všechno v pořádku. Ne každý ví, kde by si měl tyto údaje zjistit, ovšem makléři jsou ve svém oboru zběhlí a veškeré náležitosti obstarají mnohonásobně rychleji.

Současně se váš osobní makléř postará také o kontrolu stavebního stavu nemovitosti, abyste si byli jisti, že kupujete budovu, která je v opravdu v takovém stavu, v jakém je Vám prezentována. Služby vlastního realitního makléře u nás nejsou zatím tak běžně využívané, ovšem v zahraničí si tuto službu oblíbilo velké množství lidí. U nás tuto službu můžete využít například na Olomoucku, kde můžete využít služeb realitní kanceláře Musil Reality pro zajištění nákupu rodinných domů v Olomouci a okolí.

Pronajímáte? Ušetřete si starosti

Obdobně mohou služby realitních kanceláří přijít vhod také všem, kteří mají ve svém vlastnictví nemovitost a chtějí ji pronajímat. Mnozí ovšem netuší, jak složitá práce se s pronajímáním pojí. Někteří nájemníci se mohou ukázat jako neplatiči, mohou překračovat výši inkasních záloh nebo ničit váš majetek. Individuální kontroly veškerých komplikací spojených s nájemníky mohou být náročné. Právě se správou nemovitostí Vám mohou také pomoci pověřené osoby z realitních kanceláří, které nabízejí služby spojené právě s pronájmem nemovitostí.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE