NAVIGACE
Obývací pokoj – účelný i atraktivní Interiér Obývací pokoje 

Obývací pokoj – účelný i atraktivní

Tato místnost hraje klíčovou roli. Spojuje totiž v sobě odpočinkovou zónu, hostitelskou místnost a také zábavní centrum. Pro všechny tyto účely by měla být primárně správně vybavená. Nejde pouze o to pořídit kvalitní nábytek, ale pořídit kvalitní a pěkný nábytek, což může být docela těžké. Shrňme si nejprve, co nesmí ve správném obývacím pokoji chybět. Jedná se samozřejmě o obývací stěnu nebo sestavu komod a nábytku, v kterém bude umístěna televize s veškerým dalším elektronickým vybavením, sedací soupravu, konferenční stolek a případně doplňující sedací nábytek jako jsou křesla.

Další úložný prostor v moderním obývacím pokoji není zase až tolik potřeba. Spíše by měla být místnost odlehčená a měla by podněcovat zájmové aktivity. Proto může být případně součástí obývacího pokoje ještě knihovna. Aktuálně nejvíce využívané sedačky do obývacích pokojů mají rohové uspořádání. Má to celkem jednoduchý důvod. Rohové sedací soupravy jsou totiž praktické. Nabízejí dostatek prostoru na sezení, ale přitom nezabírají příliš místa v prostoru místnosti, takže dodávají pocit nezaplněnosti prostoru. Je možné si vybírat z množství různých velikostí. Dostupné jsou rohové sedačky malé, ale také obrovské a rozsáhlé, nebo dokonce do tvaru písmene U s jedním koncem navíc do opravdu velkých místností. Takto tvarované sedačky také poskytují ještě dost prostoru pro případné dodatečné sezení v podobě křesel.

Výhodou jsou pochopitelně sedačky rozkládací nebo s úložným prostorem, které jsou ale nákladnější na pořízení. Aktuálně moderní jsou především sedačky i nábytek v neutrálních barevných odstínech šedé, eventuálně doplněné o další barvu. Modernímu obývacímu pokoji tedy vévodí jednoduchost a účelnost, ale přesto se neztrácí příjemná stránka a pohodlí.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE