NAVIGACE
Co vše patří k bazénu? Zahrada Zahradní bazény, sauny, vířivky 

Co vše patří k bazénu?

Výběr bazénu závisí na mnoha faktorech

Finanční prostředky přesto dále zůstávají hlavním faktorem při výběru bazénu. Investice totiž s nákupem bazénu nekončí. Velmi nákladný je i jeho provoz, na což se dá při budování bazénu přihlédnout a provést alespoň minimální opatření pro finanční úsporu za užívání bazénu. Volba ale závisí také na počtu osob, které jej budou využívat a na prostoru, kam jej budete chtít umístit. Bazény prošly výrazným vývojem a není tedy problém získat jakýkoliv tvar i rozměr. Jediné, co pro všechny bazény zůstává stejné, je předpokládaný sklon, který by měl být co nejmenší, aby nezatěžoval některé stěny bazénu více než druhé.

Zastřešení bazénu vám prodlouží koupací sezónu

Pro maximální využití bazénu je dobré zapřemýšlet nad zastřešením. Umožní vám koupání i za deštivého nebo jinak nepříznivého počasí a výrazně prodlouží „bazénovou sezónu“. Bazény s pevnou konstrukcí vždy vyžadují úpravu prostoru, kde budou umístěny a to i tehdy, pokud je nebudete chtít zapustit do země. Aby měla konstrukce bazénu dostatečnou pružnost, musí ležet na absolutní rovině. Nejčastější tvar bazénu bývá oválný a kruhový. Čtvercové bazény se téměř nevyužívají a nabízejí proto menší možnost výběru.

co-vse-patri-k-bazenu-I

Zdroj: shutterstock.com

Čistota vody je základ každého bazénu

Jednou z nejdůležitějších vlastností moderních bazénů je čistota vody. Můžete mít sebevětší luxusní bazén se zastřešením za tu nejvyšší možnou pořizovací cenu. Když v něm bude ovšem voda špinavá a zapáchající, moc si svůj luxusní bazén neužijete. Nikdy nezapomínejte tedy na vhodnou filtraci! V současné době se využívá nejčastěji kartušová a písková filtrace. Zatímco kartušová filtrace je vhodná pro menší bazénky a nabízí rychlé a spolehlivé pročištění vody, písková filtrace poskytuje jistotu i u větších bazénů a vydrží při pravidelném používání mnohem déle. Také je méně náročná na údržbu.

Ať si tedy vyberete jakýkoliv bazén, jeho koupí starost o něj nekončí. Připravte se proto na novou starost, která souvisí s čištěním a filtrováním vody v bazénu. Za odměnu budete mít na zahradě k dispozici účinný prostředek pro osvěžení i relaxaci po dlouhém dni nebo pracovním týdnu.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE