NAVIGACE
Čím zastínit terasu u vašeho domu? Architektura zahrady Zahrada 

Čím zastínit terasu u vašeho domu?

Zastřešená terasa

Máte u svého domu terasu a řešíte, jakým nejlepším způsobem vyřešit její zastínění? Na výběr máte z celé řady střešních krytin. Na zastřešení dřevěné konstrukce vaší terasy lze použít nejen betonové tašky, ale i ploché polykarbonátové desky zvané pod názvem makrolon. V současné době se na zastřešení používají také polykarbonátové trapézové nebo vlnité desky, asfaltový šindel nebo plech. Vždy záleží jen na vás, kterou střešní krytinu pro zastřešení terasy zvolíte. Někdo se bude zaměřovat spíše na estetickou stránku, tzn., aby střešní krytina zastřešení vaší terasy odpovídala střešní krytině, kterou máte na střeše vašeho rodinného domu, jiný se bude ohlížet spíše na cenu a hledat nejlevnější řešení. Stejně tak, jako se vyrábějí střešní tašky z různých materiálů a v různých barvách, tak i polykarbonátové desky můžete objednat ve variantě čiré, opálové (mléčně zakalená barva) nebo bronzové.

Markýzy

Terasy lze však zastínit i jiným a mnohem levnějším způsobem než stavbou dřevěné konstrukce a střechy. Můžete si pořídit například textilní markýzu. Markýza vás ochrání přes sluncem stejně dobře, jako výše zmiňované varianty. Markýzu můžete buď pevně připevnit na zeď rodinného domu nebo můžete zvolit variantu výklopnou, výsuvnou, kazetovou, polokazetovou či kloubovou. Technických řešení  provedení zahradních markýz existuje opravdu celá řada. Velikost zastíněné plochy jednoduše regulujete u dražších variant pomocí motorku, u levnějších pak ručně. U markýz si můžete vybrat z celé řady kvalitních voděodolných textílií v mnoha barevných i designových variantách.

Textilní pergoly /altány

Pokud však žádnou terasu nemáte, nezoufejte. Posezení si můžete vytvořit na zahradě například i v textilní pergole nebo altánku.  Tyto textilní altány vypadají jako jakýsi přístřešek postavený na kovových nebo dřevěných stojnách. Jedná se o zastřešení shora, boční strany altánu bývají většinou otevřené. Záleží však na tom, jaký typ této textilní pergoly zvolíte. Samozřejmě, že máte na výběr i  z takových modelů, u nichž můžete jednotlivé stěny shrnout dolů a altán tak jednoduše při nepřízni počasí uzavřít. Tento typ altánů má velkou výhodu. Lze je kdykoliv velmi jednoduše složit a uklidit například v zimních měsících. V létě je pak zase oprášíte a během několika málo minut z nich opět vytvoříte příjemné letní posezení. Tyto moderní altány vám poskytnou nejen ochranu před přímým sluncem, ale zároveň i chvíle relaxace strávené s knížkou nebo se svými přáteli na čerstvém vzduchu. Součástí každého altánu by měl být kvalitní zahradní nábytek, ve kterém se vám bude příjemně odpočívat.

cim-zastinit-terasu-u-vaseho-domu-I

Zdroj: www.sears.com | Textilní pergola / altán

Slunečník

A pokud patříte mezi ty, jejichž zahrada je příliš malá na to, aby se na ní postavila zastřešená terasa nebo aby se do ní umístil textilní zahradní altán, pořiďte si klasický slunečník v barvách a velikosti, která vám bude nejvíce vyhovovat a věřte, že i pod touto levnou stínící variantou si můžete vychutnat tu pravou letní pohodu se zmrzlinou, ledovou kávou nebo sklenkou dobře vychlazeného džusu.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE