NAVIGACE
Vnitřní bazén pro celoroční koupání Inspirace Inspirace bydlení 

Vnitřní bazén pro celoroční koupání

Stavba vnitřního bazénu však není nikterak levnou záležitostí, proto se s bazénem uvnitř rodinného domu nesetkáváme tak často. Pokud však o vnitřním bazénu uvažujete, pamatujte, že je vhodnější, když na stavbu bazénu myslíte již při realizaci projektu rodinného domu.  Pokud to však neuděláte, nezoufejte. V případě, že se rozhodnete, že budete chtít dodělat bazén uvnitř domu v průběhu vašeho bydlení, lze to vyřešit například tím, že si k domu přistavíte jednu zděnou nebo prosklenou místnost a v ní si uděláte bazén. Bazény jsou velmi často situovány do zimních zahrad, jelikož je zde dostatek světla a tepla. Při plánování této stavby je dobré poradit se nejen s projektantem, ale i s oborníky na bazény. Jedině tak si zajistíte dostatek informací a podkladů pro správnou realizaci této stavby.

Co je zapotřebí vědět, než se do stavby vnitřního bazénu pustíte?

  • Bazén je nejvhodnější umístit do prostoru orientovaného na jižní stranu.
  • V místnosti, ve které bude bazén je zapotřebí zajistit dostatečné větrání a odvlhčování. Musíte myslet na to, že v domě, ve kterém je vnitřní bazén se budete potýkat se zvýšenou vlhkostí.
  • Pokud se rozhodnete, že vnitřní bazén umístíte do zimní zahrady, pamatujte na to, že okna by měla být dostatečně otevíratelná, aby v zimní zahradě nebylo jako ve skleníku. Nejvhodnější variantou jsou francouzská okna, která budete moci zcela otevřít nebo jimi projít přímo na vaši zahradu u rodinného domu.
  • Vedle místnosti, ve které bude váš bazén umístěn, by měl být i prostor, do kterého dáte veškerou potřebnou technologii – odvlhčovač, pískovou filtraci, ohřívač vody a vzduchu v bazénové hale, atd.
  • Ohřev vody můžete zajistit buď prostřednictví elektroohřevu, přes plynový výměník nebo za pomoci tepelného čerpadla. Vyhřívání vnitřního bazénu přes solární ohřev není v našich klimatických podmínkách dostačující.
  • I vnitřní bazén je zapotřebí zakrývat. Důvodem je především to, že se šetří energie na nutné vytápění bazénu, ale i to, že v případě nezakrytí vodní hladiny dochází k velkému odpařování vody a vám se tak zvyšují náklady na dopouštění bazénu a provoz spojený s odvlhčováním rodinného domu.

vnitrni-bazen-pro-celorocni-koupani-I

Zdroj: axsoris.com | Vnitřní bazén

Vnitřní bazény lze pořídit v téměř jakémkoliv tvaru a téměř kdekoliv si usmyslíte. Stačí jen najít vhodnou firmu, která se výstavbou vnitřních bazénů zabývá. Dnešní moderní technologie umožní postavit bazén i tam, kde nejsou provedené potrubní rozvody. Na trhu totiž existují  bazény s bezpotrubní filtrací. S touto variantou se tedy nemusíte obávat velkých stavebních úprav při realizaci bazénu v průběhu vašeho bydlení.

Plavání prospěje vašemu tělu i duši

Máte-li možnost dopřát si tento luxus, udělejte to. Plavání v bazénu je nejen příjemným relaxem, ale i vhodným doplňkem při podpoře vašeho zdravého životního stylu. Plavání totiž patří mezi jeden z nejšetrnějších a nejúčinnějších sportů pro váš pohybový aparát.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE