NAVIGACE
Zahradní traktory Rok na zahradě Zahrada 

Zahradní traktory

V nabídce obchodů zaměřených na zahradu však nalezneme sekačky na různé druhy trávníků, například bubnové sekačky na vysokou trávu. Dále pak zahradní traktory, které tuto náročnou práci velmi zjednoduší a mohou ji proměnit i v činnost zábavnou.

zahradni-traktory-I

Při výběru zahradního traktoru vždy záleží na typu a především členitosti travnaté plochy na vašem pozemku. Čím více stromků a nerovností, tím je lepší traktor s menším žacím ústrojím, tak abyste se s ním mohli pohodlně pohybovat i v užších částech zahrady.

Důležitým prvkem při výběru traktoru je i to, zda budete sekat delší a hustší trávu – v tuto chvíli je pak vhodnější traktor s výhozem posekané trávy do strany. Tento typ traktorů ale není příliš vhodný na zahrady s užšími pasážemi, vzhledem k tomu, že deflektor vyčnívá do strany z žacího ústrojí.

zahradni-traktory-II

Pokud ale budete sekat častěji (tedy nižší a méně hustý trávník), nabízí se pak traktory s integrovaným sběrným košem, který však musíte vždy jednou za čas vysypat.

Je-li terén na vaší zahradě nerovný či svažitý jsou vhodnější zahradní traktory, které mají náhon na všechna čtyři kola.

Rozdíl je i v typech převodovky. Zahradní traktory s hydrostatickou převodovkou bývají poměrně snadněji ovladatelné (rychlost i směr lze ovládat pomocí samostatných pedálů či za pomoci páky, která bývá nejčastěji umístěna na blatníku, tak aby na ni mohl řidič snadno dosáhnout). Oproti převodovce manuální, kdy je zapotřebí traktor většinou zastavit, když chcete změnit rychlost.

Není dobré ani opomínat dostupnost náhradních dílů. Vždy je dobré se před koupí konkrétního zahradního traktoru informovat o dostupnosti náhradních dílů a také o ceně jednotlivých dílů. Ta může být zvláště u zahraničních traktorů poměrně vysoká, připočteme-li k ní ještě cenu za dopravu. V tomto ohledu bývá pak výhodnější vybírat spíše na českém trhu.

Traktory v dnešní době bývají již velmi dobře vybavené, tak aby bylo možné je využít během celého roku – sběrací koš či vysavač na listí, odmechovač, rotační kartáč na čištění chodníků, sněhová fréza…

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE