NAVIGACE

Co je inteligentní dům?

Už jste slyšeli o inteligentním bydlení? Pevně doufáme že ano! Ti zvás co si odpověděli ne, nic se neděje tyto články Vám pomohou se  velice rychle dostat do této problematiky a pokud se připravujete na stavbu nebo rekonstrukci, určitě tyto informace oceníte.

Úvodem bychom Vám chtěli vysvětlit a trochu přiblížit pojem INTELIGENTNÍ DŮM, často se také používají termíny jako „digitální domácnost“, „digitální dům“ nebo „chytrý dům“.  Všechny tyto názvy občas vyvolávají u lidí hrůzu a mnoho z nich si myslí, že je to pouze pro bohaté nebo něco co Vás doma ovládá a nad čím nemáte kontrolu, dále panují obavy, že systém nebude fungovat.. Budeme se snažit Vám tento názor vyvrátit a ukázat, že instalovat nějaký z inteligentních systému do domu má smysl, je to stejné jako by jste si kupovali Váš nový vůz a nenechali si tam dát například klimatizaci.

Vraťme se k pojmu INTELIGENTNÍ DŮM – je to dům, který zajišťuje majitelům optimální  prostředí pro komfort a pohodlí díky technologi, která je umístěná v lepším případě v domovním rozváděči spolu s jističi, které určitě všichni znáte.Na trhu je nespočet výrobců nabízejících technologii pro tento komfort. Né vždy se však vyplatí investovat do systému, který objevíte někde na letáku, o tomto však příště.

Kouzlo v inteligentních domech by mělo spočívat především v jeho jednoduchosti ať už z hlediska natahání kabelů, cenové dostupnosti, nebo uživatelské provedení vizualizace na Vašem mobilu či iPadu. Inteligentní dům by neměl být závislý pouze na těchto zařízení, každý ocení když si občas stáhne svojí roletu v pracovně či kuchyni přes obyčejné tlačítka.

Tento dům reaguje především na potřeby obyvatel s cílem zvýšit jejich pohodlí, zpříjemnit jim zábavu, zaručit co nejvyšší bezpečí a snížit náklady na provoz. Vezměte si například “odchodové tlačítko” u vstupu z domu, stiskem tohoto tlačítka zabezpečíte dům, topení snížíte o 2 C, vypnete zásuvku v kuchyni kde máte ještě zaplou varnou konvici a mnoho dalšího. Při příchodu do domu odkódováním na klávesnici aktivujete dům pro režim příchod, možností je nespočetně.Inteligentní dům je také o tom, že Vám spojuje veškeré technologie do jednoho celku, s ním můžete ovládáte zabezpečovací systém, topení, žaluzie, světla, branku, bránu a mnoho dalšího až třeba po závlahy, odpadá tím příplatky za různé dálkové ovladače na žaluzie, EZS, aj. Pokud není v domě MASTER zařízení, nikdy nebude komunikovat zařízení mezi sebou.

Chystáte se stavit dům nebo ho už stavíte? Popřemýšlejte o této možnosti! Nikdy už do svého domu nic podobného nedoděláte pokud se zrovna nerozhodnete pro rekonstrukci či pro bezdrátovovou technologii, i o této možnosti se budeme bavit v dalších dnech.

 

Na závěr předkládáme cenovou dostupnost, která začíná u dobrého systému od 62 000,-Kč

 

V případě konzultací nebo pokud se rozhodujete pro inteligentní dům, napiště nám, rádi Vám poradíme. Sami instalujeme inteligentní systémy, ale není zde zámínkou dělat reklamu, chceme tento trend přiblížit široké veřejnosti a dostat více do podvědomí, bez kterých se moderní rodina či firma už i v České republice do budoucna neobejde.

 

Haruda Pavel

haruda@techdot.cz

 

Děkuji za případné komentáře.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE