NAVIGACE
Proměňte své bydlení barvami v moderní domov Stavba domu Údržba domu 

Proměňte své bydlení barvami v moderní domov

Máte v plánu se stěhovat, stavět nebo jen trochu uživit svůj postarší a fádní byt či dům a nevíte, co zrovna právě teď frčí?

Hitem letošního roku jsou pastelové barvy v kombinaci s šedou. Ať už nábytek, zdi či bytové doplňky, odprostěte se od klasické bílé, černé či červené. Ultra modernou jsou žlutavé, béžové, krémové, modré, námořnické či růžové nebo oranžové pastely. To vše v kontrastu s šedí, v originálních geometrických obrazcích. Ty sehrají taktéž důležitou roli. Od kruhů, čtverců, trojúhelníků, květin, až k různým patvarům, které vás napadnou. Fantazii se totiž meze nekladou. Koukněte se na pár výjevů z nově rekonstruovaných domácností. Jistě vás něco uchvátí natolik, že to zakomponujete i do vlastního domova.

 

 

ONA SE VYHLAŠUJE I BARVA ROKU?… ANO!

Jako každý rok, tak i letos společnost Pantone Color zvolila tu nejlepší ze všech, která bude ztělesněním barev ostatních. A kteráže se smí z tisíců odstínů pyšnit tímto oceněním? Je to zemitá barva červeného vína Marsala. Podporuje kreativitu a experimentování, symbolizuje dostatek, pohodlí a úrodu. Srší z ní teplo, klid a pohoda, takže se ji vůbec nebojte pustit do svého interiéru také. Barva se ale netýká pouze bydlení, ale rovněž elektroniky, módy, floristiky, jednoduše všeho, kde se manipuluje s barvami. Co na ni říkáte vy?

promente-sve-bydleni-barvami-v-moderni-domov-I

 

 

MALBY, TAPETY, OBRAZY… NEOMEZUJTE SE POUZE NA JEDNU BARVU

 

Vybíráte už delší dobu barvu na zeď, ale váháte, kterou z nich si vybrat? Letos je vaším trablům s nerozhodností odzvoněno. Kupte si v obchodě s barvami tolik odstínů, kolik vám padlo do oka. Nejnovější trend je totiž kombinace různých barev, které vytvoří excelentní pestrou variaci. Nezapomeňte také k počtu barev přikoupit v prodejně malířských potřeb i příhodný počet válečků či štětců, abyste z toho nevytvořili parádní barevnou míchanici. A jak již bylo výše zmíněno, absolutní bombou je šedavá s pastelovými barvami. Pokud ale nejste příznivcem ani jednoho z těchto odstínů, nevadí. Velkou modernou je totiž taktéž užití sněhově bílé zdi s pestře barevnými tapetami, nejlépe ve tvaru geometrických obrazců, ornamentů či kytek. Ty rozhodně nenechají vaše zdi nudné a prozáří celou místnost.

promente-sve-bydleni-barvami-v-moderni-domov-II

 

KOBERCE

I když není zcela nejmódnější skrývat celou podlahu pod kobercem, jako tepelná podložka či oživující doplněk pod stolem nebo u postele je koberec víc než vhodný. Stále platí totéž, barvičky, barvičky a zase jen barvičky. Zkombinujte barvu koberce s barvou vaší tapety a se sněhovou zdí, bělavou plovoucí podlahou a třeba i bílou koženou sedačkou. V takto světlém prostoru si budete připadat jako v ráji. Chodidla si budou připadat jako v peřině, pokud se rozhodnete pro koberec s delším vlasem. Nejenže vás pěkně zahřeje, ale taky vypadá fantasticky, přirozeně.

 

promente-sve-bydleni-barvami-v-moderni-domov-III

 

I MUŽI MAJÍ SVÉ DNY… VYSNĚNÁ DOMÁCÍ HERNA JEJICH CHMURY ZAŽENE TENTAM

Snad každý chlap od dětství sní o své famózně zřízené zašívárně v teple domova, ideálně hned vedle pokoje. Během svých školních let si představuje místnost s obří počítačovou obrazovkou, na které by mohl „pařit“ nejnovější hry od rána do rána. Ve starším věku se jeho myšlenky krapet pozmění, avšak ono jádro zůstává stejné. Sestavit si místnost jen pro sebe a své kumpány, pořádat zde schůze a bavit se hrami pro dospělé. Kulečníkový stůl v centru, pokerový stůl u krbu a ruleta těsně vedle irského bárku. Nejedná se ovšem o vůbec levnou záležitost. Proto, drazí pánové, cvičte svůj karetní um, aby se z vás brzy stal profesionální pokerový hráč, třeba dokonce člen elitního týmu PokerStars. Jako jeden z nich si jistě na své chlapské doupě vyděláte co by dup!

promente-sve-bydleni-barvami-v-moderni-domov-IV

TEĎ NĚCO PRO DÁMY… ZMODERNIZUJTE SI SVÉ HNÍZDEČKO LÁSKY DLE POSLEDNÍCH TRENDŮ

promente-sve-bydleni-barvami-v-moderni-domov-V

Ložnice jsou doménou paní domu a při jejich realizaci se snaží vymyslet ten nejhezčí pokoj pod sluncem. Základem všeho je vybrat dokonalou postel, protože dobrá postel znamená kvalitní spánek a kvalitní spánek znamená půlku zdraví. Čím širší, tím lepší, nebudete si s partnerem tolik vadit při nočních toulkách postelí. Rozhodně zapojte barvy a vzory do svého ložního prádla. Na rozdíl od společných místností, ve spacím pokoji je mnohem vhodnější položit koberec na celou plochu, a to kvůli teplu. Slaďte jej s polštářky a přikrývkou. Nezapomeňte také na intimní osvětlení, které dodá ložnici tu správnou atmosféru.

OZDŮBKY… DROBNÉ, ALE ZÁSADNÍ DOPLŇKY A DETAILY

Abyste se ve svém domě cítili jako v teplém domově, měli byste dbát i na ony detaily, ze kterých dýchá vaše osobnost. Obohaťte místnosti tím, co se vám líbí, abyste si v ní připadali co možná nejpohodlněji a nejspokojeněji. Vhodně zkombinujte doplňky dle malby, nábytku, podlahy a opět zapojte svou barevnou fantazii. I mezi hrnečky, vázami či lampami ale vládne kontrast světlých a sytých barev v trojúhelníkových sekvencích a vzorech.

 

promente-sve-bydleni-barvami-v-moderni-domov-VI

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE