NAVIGACE
Obývací pokoj jako oáza klidu Interiér Obývací pokoje 

Obývací pokoj jako oáza klidu

S tím, jak stárneme, se nám mění pohled na to, jak by měl náš obývací pokoj vypadat, proto bychom měli vzhled nejdůležitější místnosti v bytě či domě inovovat.

Vkus podle věku

V dětství nám dělaly radost barevné stěny a plakáty, jako adolescenti jsme potřebovali především co nejvíc odkládacích ploch, kde by se mohl tvořit chaos ze studijních materiálů a jako dospělí začínáme přicházet na chuť elegantním řešením s jednoduchou myšlenkou a špičkovým zpracováním.

Pokojová disharmonie

Vzhled obývacího pokoje často zrcadlí, v jaké finanční situaci se zrovna nacházíme. Když aktuálně nemáme peníze, v obývacím pokoji jsou všemožné kusy nábytku, které spolu netvoří žádný koncept. Takový pokoj nepůsobí uklidňujícím dojmem a můžete se v něm cítit nepříjemně vy i vaše návštěvy.

Plánujte dlouhodobě

Uvažujete-li nad změnou podoby obývacího pokoje, neřešte vybavení co možná nejlevnější, ale hlavně nějaké. Nechte si raději vypracovat koncept finální podoby vaší odpočinkové místnosti a pusťte se do rekonstrukce. Ve výsledku totiž za krátkodobá řešení utratíte víc, než když máte jasný plán.

Z čeho rekonstrukci zaplatit

Financovat rekonstrukci sice není levná záležitost, ale dá se realizovat dvěma způsoby:

  1. Každý měsíc uvolněte částku z výplaty, za kterou uděláte jeden kus práce. Nevýhodou této varianty je, že se přestavba může prodloužit na dlouhé měsíce, kdy
  2. Druhou možností je zaplatit přestavbu najedou, v čemž vám pomůžou nebankovní instituce, které poskytují půjčky na rekonstrukci. Půjčku vyřídíte rychleji, než si stačíte vybrat barvu pohovky.

A mimochodem… Která barva to bude?

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE