NAVIGACE
Klimatizace sezónně i po celý rok Interiér Ostatní 

Klimatizace sezónně i po celý rok

Léto, galeje klimatizačních jednotek

Ze statistických čísel vyplývá, že nástěnné klimatizace jsou plně vytížené zhruba tři měsíce v roce. I když je samozřejmě chlazení jejich hlavní určení, mají spoustu výhod i po zbytek roku. Umí většinou i topit. Nedají se sice považovat za plnohodnotnou topící jednotku, přesto je tato funkce výhodná především začátkem jara a v průběhu podzimu, kdy pomáhají klimatizace jako pohodlné přitápění. Klimatizace s vestavěným termostatem pak dokáží úspěšně udržovat konstantní teplotu vzduchu.

Celoroční hlídač komfortního ovzduší

Funkce chladících jednotek přitom není v dnešní době omezená pouze na kontrolu teploty. Velkou výhodou je přirozená výměna vydýchaného vzduchu za vzduch čerstvý venkovní. I když se stále doporučuje místnost odvětrávat (z důvodů hygienických i jako ochrana oken) přesto má klimatizace na ovzduší pozitivní vliv.

Ty skutečně špičkové nástěnné klimatizace dokáží navíc podle vašeho nastavení vysoušet vzduch přesycený vlhkostí, nebo naopak suchý vzduch zvlhčovat. Ionizace zase zajistí jeho celoroční čištění.

Jak se o klimatizaci starat

Stejně jako všechny ostatní přístroje, i klimatizace potřebují rozumnou údržbu. Obecně se doporučuje nechat přístroj zkontrolovat odborníkem alespoň jednou ročně, pokud ji používáte jenom v letní sezóně, a dvakrát při celoročním provozu. Pokud i mimo kontroly postřehnete snížení výkonu, nebo zápach z přístroje, je dobré konzultovat problém co nejdříve s profesionálem.

Celoroční používání klimatizace je dnes zcela běžným jevem. Přístroje jsou tomu samozřejmě plně uzpůsobené a nemusíte se tedy bát používat je i mimo nejteplejší letní dny. Přesto si dávejte pozor na dodržování pravidelné servisní kontroly. Je to nejjednodušší způsob, jak klimatizaci zajistit dlouhou a bezproblémovou životnost.

 

PR článek, 12.3.2013, http://www.czechklima.cz

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE