NAVIGACE
Stavba plotu: rady i návod Dokončení stavby Stavba domu 

Stavba plotu: rady i návod

Volba správného plotu

Plotů je samozřejmě celá řada. Dá se vybírat ze široké škály materiálů, nebo tipů konstrukcí. Pokud se rozhodnete, postavit si plot, je dobré z estetického hlediska vycházet ze vzhledu plotu vašeho souseda. Soused musí také s vybudováním plotu souhlasit.

Pokud se rozhodnete pro elegantnější plot s podezdívkou, který bude krytý třeba tahokovem (je pevnější a hustší než pletivo), budete potřebovat stavební povolení. Jednoduchý plot sloupky-pletivo stačí pouze oznámit na stavebním úřadě.

Samotné budování

Prostor, kterým plot povede, je nutné nejprve důkladně vyklidit, tak abyste si byli jisti, že vám práci nebudou komplikovat například kořeny. V první fázi vykopejte díry pro krajové sloupky a pak do nich jeden po druhém zabetonujte. Mezi tyto sloupky natáhněte provázek a udělejte podél něj díry pro zbylé sloupky plotu. Ideální vzdálenost mezi nimi je 2,5 až 3 metry. Sloupky zabetonujte do připravených děr.

Pokud nekoupíte pletivo s již vpleteným vodícím drátem, budete muset tento drát sami napnout. Není to nic komplikovaného. Stačí ho přivázat ve vyšší horní části sloupku a natáhnout ho až k vedlejšímu sloupku, kde ho náležitě dopnete. To samé platí pro všechny ostatní sloupky konstrukce. Stejné vodící dráty je nutné napnout také dole i uprostřed.

stavba-plotu-rady-i-navod-I

Zdroj: pixabay.com | Pletivo

Samotné pletivo začneme navěšovat na vodicí dráty. Nejprve pletivo navěsíme na horní, potom na spodní a nakonec na prostřední vodicí drát. Role bývají dlouhé 25 metrů, pokud tedy jedna role skončí, rozbalíme jednoduše druhou, kterou propletením spojíme s první. Na konci pletivo vyvážeme k plotu.

Nejen pletivo

Při výběru plotu se samozřejmě můžete zaměřit i na jiné materiály. Výše popsaná čistě ocelová konstrukce má své výhody. Je poměrně jednoduchá na samotné zhotovení a díky pokročilým povrchovým úpravám i extrémně odolná.

 

PR článek, 14.3.2013, www.kondor.cz

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE