NAVIGACE
Jak zařídit dětský pokoj Dětské pokoje Interiér 

Jak zařídit dětský pokoj

Připravujeme pokoj pro miminko

Pokud plánujete pokoj pro malé miminko, pak Vám v podstatě stačí dětská postýlka, přebalovací pult a nějaká skříňka na jeho oblečky a další miminkovské potřeby. Jak ale Vaše dítě poroste, budete v dětském pokoji potřebovat další a další věci. V zásadě existují dva přístupy k vybavování dětského pokoje. Někdo hned na počátku zařídí pokoj kompletně, aby byl veškerý nábytek v jednotném designu. Někdo pokoj naopak vybavuje postupně, podle toho jak rostou nároky dítěte. Každý z těchto postupů má své výhody.

Jak na to?

Metoda „všechno hned“ je sice na počátku finančně poměrně náročná, ale pokud zvolíte takzvaný „rostoucí nábytek“, pak máte pro řadu dalších let vystaráno. Dětská postýlka se časem přemění na postel dospěláckou, stůl a židle porostou společně s dítětem a Vy nebudete muset průběžně dokupovat další nábytek. Druhá metoda znamená, že na počátku pořídíte do dětského pokoje jen to nejnutnější a další kousky nábytku postupně dokupujete. Velkou výhodou je rozložení financování do delšího času, nevýhodou je naopak to, že někdy může být problematické sehnat například psací stůl tak, aby ladil se zbývajícím vybavením pokoje. Pro tuto metodu však mluví i to, že při dokupování nábytku můžete brát na zřetel i přání dítěte, které si může vybavení svého pokoje vybírat podle svých aktuálních zájmů a aktuálního vkusu.

jak-zaridit-detsky-pokoj-I

Zdroj: http://homeforfuture.com | Dětský pokoj

Variabilita je důležitá

Ať tak a nebo tak, vybavení dětského pokoje by mělo být variabilní, abyste ho s přibývajícím věkem dítěte mohli lehce přestavět. Zároveň pamatujte, že dětský pokoj by měl mít několik částí, které by ideálně měly být alespoň trochu oddělené. Důležitý je prostor na spaní, prostor na hraní, prostor na učení či koníčky a samozřejmě i dostatečné množství úložných prostor. Zejména v malých pokojích se osvědčily vestavěné skříně na míru, které pojmou velkou spoustu věcí, ale přitom zbytečně nezabírají místo. Dají se umístit i do jinak těžko využitelných výklenků.

Barvy a doplňky

Barvy jsou v dětském pokoji velmi důležité. Měli byste s nimi ale zacházet opatrně, protože všeho moc škodí. Pokud navíc své malé princezně pořídíte růžový nábytek, musíte počítat s tím, že v určitém věku už jí nebude vyhovovat a vy ho budete muset vyměnit za nábytek dospělejší. Z tohoto pohledu se osvědčilo vybírat větší kousky nábytku v přírodních či neutrálních barvách a k tomu dokupovat barevné doplňky. Oblíbené jsou i nejrůznější polepové fólie, díky kterým můžete podobu pokoje poměrně snadno a levně měnit. Po čase tak mohou obrázky krtečka snadno nahradit třeba obrázky vláčků či závodních aut a obrázky princezen může Vaše dcera snadno vyměnit za obrázky svých aktuálních idolů.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE