NAVIGACE
5 tipů pro vaši novou koupelnu Interiér Koupelny 

5 tipů pro vaši novou koupelnu

Vana nebo sprchový kout?

Na tuto otázku je vhodné si odpovědět jako první. Zvažte počet členů domácnosti, jejich zvyklosti i prostorové možnosti. Sen mít vanu i sprchový kout může snadno skončit zklamáním v podobě přeplněného prostoru a nedostatečného využití. Ideální je pořídit k vaně zástěnu, která umožní použít ji i jako sprchu. Vybrat si můžete i ze speciálních boxů, které obě možnosti kombinují. Pamatujte ale na úsporu vody – při koupání v klasické vaně vypotřebujete zhruba 120 litrů vody, při běžně dlouhém sprchování až 3x méně – cca 40 litrů.

Otopná tělesa – jaká zvolit

Koupelny mají být nejteplejším místem domu. Průměrná teplota by se tu měla pohybovat kolem 22-24 stupňů Celsia. Na tuto teplotu místnost vyhřejí radiátory s vodou o teplotě 50-60 stupňů. Topení v podlaze nebo speciální velkoplošná tělesa jsou efektivnější a proto mohou mít výrazně nižší teplotu, čímž opět můžeme ušetřit energii. Funkční radiátory s možností sušení ručníků nebo plavek ale nezavrhujeme – najdeme je ve většině moderních koupelen.

5-tipu-pro-vasi-novou-koupelnu-I

zdroj:bathremodelingchicago.net

Koupelnový nábytek musí být kvalitní

Volte nábytek určený přímo do koupelen – dokáže totiž odolat vlhkosti i teplotním změnám. Promyslete, zda umístit nad umyvadlo zrcadlo nebo skříňku, či případně kombinaci obojího – tzv. prosklenou galerku. Některé umyvadlové skříňky mohou vyžadovat úpravu rozvodů vody a odpadu. Rovněž při rozhodování o rozmístění zásuvek už byste měli vědět, kde bude zrcadlo a jednotlivé skříňky.

Bezpečnost na prvním místě

Nešetřete na podlaze, dlažba s protiskluzovou úpravou se tisíckrát vyplatí. Nezapomeňte ani na úchytná madla. Speciální sedátka usnadňují mytí ve vaně i sprše a navíc jsou ideální pro relaxaci. Až budete mít koupelnu téměř hotovou, nezapomeňte ani na protiskluzové předložky – jednu můžete pro jistotu umístit i pod umyvadlo.

Nepodceňte osvětlení

V koupelně je výhodou možnost regulovat intenzitu osvětlení – hodí se jak běžné denní světlo, tak i intimní tlumené osvětlení. Takovou možnost nabízejí například LED světla, jejichž životnost je až 30 000 hodin a zároveň mají velmi nízkou spotřebu energie. Můžete si koupit i LED pásky a umístit je třeba mezi spáry dlažby. Některé mohou být i vodotěsné a můžete jimi romanticky podsvítit vodní hladinu. Proti stresu můžete bojovat i pomocí chromoterapie – dochází při ní ke střídání barev celého světelného spektra.
Věděli jste, že český výrobce koupelnového vybavení Sapho nabízí celoroční slevu ve výši 20 % na pořízení celé nové koupelny? Podmínky akce najdete přímo na stránkách sapho.cz

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE