NAVIGACE
Jak moderní střešní okna ušetří náklady za vytápění? Stavba domu Vnitřní úpravy 

Jak moderní střešní okna ušetří náklady za vytápění?

Nová generace střešních oken profituje z větší prosklené plochy. Té se dosáhne díky subtilnější konstrukci rámu. Do interiéru se tak dostane více denního světla a energie z pasivních solárních zisků je lépe zužitkována.

I střešní okna jdou s dobou
Společnosti vyrábějící střešní okna se snaží jít s dobou. Proto můžeme u společnosti Velux, jako novinku pro tento rok, objevit dotykový ovládací panel, který je podobný displeji z chytrých telefonů. Jeho pomocí můžete ovládat množství denního světla, spotřebu energie a vnitřní podmínky pouhým dotykem prstu. Navíc si můžete navolit různé režimy a tak například po aktivaci módu „dovolená“ se okna budou chovat, jako byste byli doma.

Celý systém může být napájen přes fotovoltaický panel. To umožňuje dodatečnou montáž bez nutnosti přívodu elektrického napájení. A to jistě ocení všichni majitelé nemovitostí, kteří si tuto trochu luxusu nemohli dovolit již během stavby. Samozřejmě se takto sníží i účet za elektřinu.

Bez doplňků to nepůjde
Je to tak trochu nadsázka, ale jen málo kdo ponechá své střešní okno například bez zastiňovací rolety. Bez různých žaluzií, markýz nebo třeba sítí proti hmyzu přichází okno o část své funkcionality.

Střešní okna Velux disponují unikátním systémem Pick&Click!™, díky kterému montáž zvládne každý bez asistence odborníka. A věděli jste například, že markýza redukuje horko až o 90% a zároveň neomezuje výhled? Můžete si tak dopřávat svůj oblíbený výhled kdykoliv se vám zachce.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE