NAVIGACE
Zařizování domácí pracovny Interiér Pracovna 

Zařizování domácí pracovny

Výběr vhodného nábytku

Správná židle

K tomu, aby byl váš výkon co nejvyšší, potřebujete sedět na kvalitní židli a mít vyhovující pracovní plochu. Židle by měla být tak vysoká, abyste se při sledování monitoru nemuseli nijak hrbit a sedělo se vám pohodlně. Důležité je také, aby byla vybavena nastavitelnou opěrkou. Dobrým doplňkem jsou i područky, které umožňují snadnější dosedání a vstávání – někomu však mohou být na překážku. Moderní židle jsou vyráběny tak, aby byly schopny podpírat bederní páteř. Při výběru správné židle by se nemělo šetřit. Špatné sezení může způsobit řadu zdravotních problémů jako jsou bolesti zad, migréna nebo i stres. To přispívá také k menšímu množství kvalitně odvedené práce.

Pracovní stůl na míru

Pracovní stůl by měl být dostatečně velký na to, abychom na něj mohli rozložit všechny potřebné věci, bez nutnosti je vršit na sebe nebo je uskladňovat způsobem, který by nám znemožňoval je bez problémů vyhledat. Při výběru pracovních stolů se věnujte hlavně těm, které jsou výškově nastavitelné. Nezbytným doplňkem pracovních ploch jsou podložky pod myš. Zajišťují dostatečnou podporu vašeho zápěstí a předcházejí tak zdravotním problémům. Nejvhodnější podložky pod myš jsou podložky gelové.

zarizovani-domaci-pracovny-I

Zdroj: http://www.visualremodeling.com | Domácí pracovna

Správné osvětlení

Na každém pracovním stole by měla být lampička se snadno vyměnitelnou a dostatečně silnou žárovkou. Vliv při výběru správného osvětlení má i barva vaší pracovní plochy. Tmavý stůl bude světlo pohlcovat a velmi světlý stůl vás bude naopak oslňovat. Nevhodné je používání lustrů a zářivek. Do vaší domácí kanceláře potřebujete takové světlo, které se bude soustředit jen na místo, kde právě pracujete.

Důležité je také umět oddělit v domácnosti místo, kde vykonáváte svou práci, a kde trávíte svůj volný čas. Na práci se tak budete lépe soustředit a budete tak podávat lepší výkon. I když pracujete doma a nikdo, kromě vaší samotné osoby vás nekontroluje, bude těžké podávat odvádět skvělou práci, když vás bude například rozptylovat zapnutý televizor nebo si při ní budete dopřávat babiččin koláč. Chcete-li tedy odvádět více práce a vydělávat tak i více peněz, je nutné se naučit umění sebedisciplíny a hospodaření s časem.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE