NAVIGACE
Vyměňte staré radiátory za nové Interiér Ostatní 

Vyměňte staré radiátory za nové

Jejich výhodou je hlavně velký tepelný výkon, který vychází z poměrně malé plochy. Deskové radiátory se vyrábějí z jednoho až tří panelů, mezi které se umísťují konvekční plochy zvyšující tepelný výkon. Jsou vyráběny v různých výškách a šířkách a také v různých barevných variantách, takže jistě nebude problém najít model, který se bude hodit do vašeho domu či bytu. Více o deskových radiátorech se můžete dočíst v našem článku „Deskové radiátory – úspora za vytápění“.

Deskové radiátory – úspora za vytápění

Rozhodli jste se zrekonstruovat vaše bydlení? Chcete omezit neustále vzrůstající náklady na vytápění? Pokud ano, pak byste se měli rozloučit se starými klasickými radiátory, které jsou dnes považovány za velmi nepraktické. Tyto radiátory za prvé nevypadají esteticky a zároveň jsou poměrně nákladné na provoz, neboť jsou velmi málo efektivní. Při výběru nových radiátorů je potřeba vzít v úvahu možnosti vytápění, seznámit se s typy topných soustav a radiátorů, porovnat je s vašimi finančními možnostmi a estetickými představami. V dnešním článku vás seznámíme s vhodnou alternativou pro výměnu starých radiátorů a to s radiátory deskovými.

Proč si pořídit deskové radiátory

Moderní deskové radiátory jsou oproti článkovým radiátorům mnohem hezčí, takže tolik nenarušují tolik celkový vzhled místností. Při vhodné volbě jejich povrchové úpravy se dokonce mohou stát i dekorativním prvkem místnosti. Velkou výhodou je také jejich poměrně nízká pořizovací cena.

Jak tedy vlastně vypadají deskové radiátory a jak fungují? Deskové radiátory jsou většinou složeny z jedné až tří desek, mezi nimiž je umístěna teplovzdušná komora, která zvyšuje tepelný výkon. Uvnitř jednotlivých desek protéká topné médium. Z desek, které bývají často zvlněné, aby se zvětšila ohřevná plocha, pak teplo sál do vzduchu. V obchodech jsou obvykle k dostání desková otopná tělesa s jednou, dvěma či třemi topnými deskami. Čím více má radiátor topných desek, tím rychlejší a efektivnější je vytápění vašeho domu či bytu.

vymente-stare-radiatory-za-nove-I

Výhody deskových radiátorů

Nespornou výhodou moderních deskových radiátorů je jejich snadná montáž. Deskové radiátory mají mnohem nižší hmotnost nežli klasické radiátory. Díky tomu, že mají menší tepelnou kapacitu, se také rychleji zahřejí, což vede k úsporám na energiích. Jsou tedy levnějším způsobem vytápění nežli radiátory klasické, protože dokážou vzhledem ke svým vlastnostem a tvarům rychleji a lépe ohřát vzduch v místnosti. Deskové radiátory jsou vyráběny z moderních materiálů, které dlouho vydrží, nekorodují a jejich povrchová úprava se tak snadno nepoškodí.

Umístění radiátorů

Pro zajištění úsporného vytápění je důležité správně se rozhodnout, kam deskové radiátory umístíte. Pro dosažení maximální účinnosti je nejlepší umístit deskový radiátor pod okno, protože to zároveň zamezí případnému průniku studeného vzduchu do místnosti skrze okna. Pro dobré nasávání studeného vzduchu je vhodné umístit deskový radiátor minimálně do výšky 10cm nad podlahou.

Pořízení deskových radiátorů není nijak nákladnou záležitostí. Nejlevnější radiátory lze pořídit již od zhruba 600 Kč. Tato investice se vám tedy může poměrně brzy vrátit v úsporách za vytápění.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE