NAVIGACE
Připravte se na zimu, ať vás nezaskočí Rok na zahradě Zahrada 

Připravte se na zimu, ať vás nezaskočí

Sněhové frézy

Sněhu se totiž můžeme postavit s pomocí strojů na úklid sněhu – sněhových fréz. Na úklid krátkých chodníků a přilehlých teras stačí jen sněhové frézy jednostupňové. Čerstvě napadaný sníh odklidí spolehlivě, je však třeba počítat s tím, že tyto modely jsou vhodné jen pro úklid sněhu z malých a především zpevněných ploch.

Většina z nás však povětšinou odklízí udusaný, těžký a zledovatělý sníh, na který jednostupňové modely nestačí. Na takový sníh je třeba použít sněhové frézy dvoustupňové, které bez problémů odklidí všechny typy sněhu ze všech druhů povrchů. Princip jejich činnosti je jednoduchý – ocelový šnek vybavený pilovitými zuby sníh odkrojí, rozmělní a dopraví ho do ventilátoru, který sníh odhodí ven odhozovým komínem přesně do míst, kam potřebujeme.

pripravte-se-na-zimu-at-vas-nezaskoci-I

Zdroj: www.mountfield.cz | Dvoustupňové sněhové frézy odstraňují přemrzlý i dlouho ležící sníh ze všech druhů povrchů.

Úklid sněhu ručně nebo se sněhovými frézami?

Výčet výhod sněhových fréz doplňují i drobné vychytávky. Při úklidu sněhu lopatou nezbývá, než si nasadit teplé rukavice. S frézou se hodí také, některé modely však mají vyhřívané rukojeti. Ruce tak díky nim zůstanou po celou dobu v příjemném teple.

Se sněhovou frézou není nutné obávat se ani tmy, protože některé sněhové frézy si posvítí samy. Jsou vybaveny světlometem, který usnadní práci v časných ranních hodinách nebo večer.

Na první sníh se můžete těšit, nejen se ho obávat. Díky sněhovým frézám se náročná práce s lopatou a s ní spojená bolest zad může stát minulostí ze dne na den.

 

PR článek, 27.11.2012

pripravte-se-na-zimu-at-vas-nezaskoci-II

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE