NAVIGACE
Na co si dát pozor před koupí bytu Nemovitosti Reality 

Na co si dát pozor před koupí bytu

A jelikož jde ve finále o poměrně vysoké částky a celoživotní hypotéky, je třeba si dát na některé věci pozor. Jak tedy vybírat nemovitost a developera, který novostavby realizuje?

Výběr developera

Při výběru bytu byste spíše měli vybírat jeho developera. Pokud vyberete nezkušeného, nebo dokonce podvodného developera, snadno můžete přijít jak o peníze tak o svou nemovitost. Při výběru developera byste se měli držet těchto základních pravidel:

  • Má několika letou historii, není to firma založená před 3 měsíci
  • Má za sebou realizovaných několik projektů, které byly úspěšně dokončeny a prodány majitelům
  • Disponuje klientským centrem, můžete s ním komunikovat v jeho kancelářích
  • Je řádně pojištěn pro případné problémy
  • Nemá žádné finanční problémy a dluhy

Pokud máte vše ověřeno, můžete si bez problémů vybírat z nabídky jeho bytů. Tím ale prověřování nekončí.

Jak řešit závady?

I když developer funguje řadu let a postavil desítky projektů, je třeba prověřit, jak se chová k zákazníkům po dokončení a předání nemovitosti. S novostavbami totiž občas postupem času a sesedáním a prvotním užívání vyplouvají napovrch různé nekvalitní řemeslnické práce. Může to být zatékání do suterénu, chyby v elektroinstalaci, popraskání zdi apod.

Zjistěte si jaký je záruční a reklamační servis developera. Tyto stavební chyby by měly být odstraněny na jeho náklady. Ne vždy se ale k těmto chybám postaví developer čelem a musíte opravy uhradit vy. Mezitím tyto opravy nemusí být levná záležitost.

Majetkové poměry

Poměrně důležité je i vlastnické právo. Nebylo jen u jednoho případu, kdy bytový dům stál na pozemku, který developer prodal jiné společnosti a majitelé bytu museli zaplatit za pozemek nemalou částku, aby nemuseli přijít o své bydlení.

Vše si tedy důkladně zkontrolujte na úřadech, zjistěte si budoucí majetkové převody. jen tak pak můžete předejít zbytečným soudním tahanicím.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE