NAVIGACE
Moderní spotřebiče do každé kuchyně Interiér Kuchyně 

Moderní spotřebiče do každé kuchyně

Někdo má kuchyňskou linku jako uzavřenou místnost, jiný jako otevřenou místnost, tedy propojenou s jídelnou nebo obývacím pokojem. Někdo tráví v kuchyni jen pár minut denně, jiný celé hodiny. Přesto však mají majitelé kuchyňských linek jedno společné. Chtějí, aby pořízené spotřebiče byly nejen moderní, ale i úsporné a spolehlivé.

Volně stojící spotřebiče versus vestavěné

Kuchyňské spotřebiče můžete vybírat buď ve variantě volně stojící nebo vestavěné. Současným trendem však bývají spotřebiče vestavěné, které zabudujete do korpusu kuchyňské linky. Ve výsledném efektu dochází díky vestavěným spotřebičům k úspoře místa, ale i k elegantnějšímu řešení kuchyňské linky. Cenové rozdíly mezi vestavěnými a volně stojícími spotřebiči určitě jsou, avšak nikterak markantní. Zabudovat lze téměř jakýkoliv kuchyňský spotřebič – od mikrovlnné trouby, klasické trouby, myčky, lednice, mrazáku nebo digestoře. Klasický volně stojící sporák bývá nyní nahrazen plynovou, elektrickou nebo kombinovanou varnou deskou a zabudovanou troubou. Základem každé kuchyňské linky, ať malé či velké, je samozřejmě i dostatečně velká pracovní deska na přípravu vaření.

moderni-spotrebice-do-kazde-kuchyne-I

Zdroj: www.livingshangri-latoronto.com | Vestavěné spotřebiče

Kuchyňské zóny

Pokud teprve plánujete, jak kuchyňskou linku sestavíte, myslete na to, že cílem je, abyste měli vše po ruce. Každá kuchyňská linka by měla být rozdělena do určitých zón – jedna na přípravu vaření. Tu představuje pracovní deska s různými pracovními pomůckami. Další zóna je pak zóna na vaření. Ta by měla obsahovat varnou desku, troubu, odsavač par a prostor pro nádobí. Třetí zóna pak bývá prostor určený pro mytí nádobí. V něm by měla být myčka nádobí, dřez s baterií, odpadkový koš a prostor na čisticí a mycí prostředky. V neposlední řadě myslete i na prostor pro skladování potravin, tj. lednici, mrazák a potravinovou skříň.

U spotřebičů se zabývejte jejich energetickou třídou

Pokud si toto všechno na začátku dobře promyslíte, máte z velké části vyhráno. Pak už vám zbývá jen vybrat šikovného truhláře nebo kvalitní kuchyňské studio a objednat kuchyňské spotřebiče od renomovaných dodavatelů. U spotřebičů se kromě ceny zabývejte i tím, jakou energetickou třídu mají, jelikož úspora energie je v dnešní době parametr, který by měl sledovat naprosto každý.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

1 příspěvek “Moderní spotřebiče do každé kuchyně

  1. anaa

    Dobrý den
    premyslim zarizeni kuchyne do takoveho stylu https://eshop-sinks.cz/content/34-kuchyne-ve-venkovskem-stylu-utulna-a-plna-vzpominek
    jake spotrebice by se do toho hodily
    dekuji

OKOMENTUJTE