NAVIGACE
Kvalitní polštáře a přikrývky pro pohodový spánek Interiér Ložnice 

Kvalitní polštáře a přikrývky pro pohodový spánek

Polštáře a přikrývky pro Vaši ložnici

Nejen kvalitní postele a matrace jsou základem zdravé spánku. Důležité jsou samožrejmě i kvalitní přikrývky a polštáře. Kvalitní polštář totiž při spánku slouží jako důležitá opora pro krční páteř. Právě na polštáři tedy záleží, jestli ráno z postele vstanete perfektně odpočatí, nebo jestli se budete celou noc převalovat a ráno se vzbudíte s bolestí za krkem. Pod pojmem polštář si většina z nás představí klasický obdélník, který je naplněn peřím či dutým vláknem. Právě tyto klasické polštáře ale podle ortopedů často neposkytují krční páteři dostatečnou oporu a proto výrobci polštářů přicházejí na trh s  takzvanými zdravotními polštáři. Ty jsou anatomicky tvarované a proto jsou pro Vaše tělo přirozenější. Ne každý si ale na anatomické polštáře zvykne, řada lidí raději zůstane u polštáře klasického. Kromě tvaru polštáře je důležitý i materiál, z něhož je vyroben. Na materiálu samozřejmě zaleží i u přikrývky. Ta by neměla být příliš teplá, abyste se pod ní nepotili, ale zároveň Vám musí zajistit dostatečný tepelný komfort.

Materiály pro polštáře a přikrývky

Mezi nejpoužívanější materiály pro polštáře a přikrývky patří:

  • peří
  • ovčí vlna
  • duté vlákno

Každý z těchto materiálů má své specifické vlastnosti, pro které si je lidé oblíbili.

kvalitni-polstare-a-prikryvky-pro-pohodovy-spanek-I

Zdroj: http://www.balticnordic.com | Kvalitní polštáře a přikrývky z dutého vlákna

Péřové polštáře a přikrývky

Peří je tradiční materiál, který se používá již velmi dlouho. Polštáře a přikrývky z něj vyrobené jsou vzdušné a snadno se přizpůsobí Vašemu tělu. Dobře také odvádějí vlhkost. Pozor ale na to, že někteří lidé jsou na peří alergičtí.

Polštáře a přikrývky z ovčí vlny

Polštáře a přikrývky z ovčí vlny jsou vhodné i pro alergiky. Stejně jako peří dobře pohlcují vlhkost a díky obsahu lanolinu jsou antibakteriální a hypoalergenní. Kromě toho jsou velmi příjemné na dotek.

Polštáře a přikrývky z dutého vlákna

Polštáře a přikrývky z dutého vlákna se velmi snadno udržují, obvykle se dají prát i při poměrně vysokých teplotách. Jsou měkké a pružné a dobře drží svůj původní tvar. Podle hustoty i tvaru vláken mohou mít jednotlivé přikrývky z dutého vlákna odlišné hřejivé vlastnosti a proto se vyrábějí speciální letní a zimní přikrývky, které buď lépe odvádějí vlhkost a nebo naopak více hřejí.

Každý z těchto materiálů má své přednosti a proto si musíte sami rozhodnout, který bude nejlepší právě pro Vaši ložnici.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE