NAVIGACE
Jak vybrat realitní kancelář? Realitní kanceláře Reality 

Jak vybrat realitní kancelář?

V podstatě každý, kdo je ochoten investovat tisíc korun do pořízení živnostenského listu se, může získat oprávnění k činnosti realitního makléře. Nic složitého na tom není. Proto trh poskytuje také množství zprostředkovatelů nemovitostí, že je až nemožné se v nich vyznat. Kanceláře se různí rozsahem a kvalitou poskytovaných služeb.  Proto je důležité být ve střehu a nenechat se okrást nějakými podvodníky, kterých je bohužel i v této oblasti hodně.

Dejte na zkušenosti

Asi nejrychlejším a nejjednodušší způsob je hledání přes internet, kde si můžeme kanceláře snadno prověřit. Navíc zde můžeme najít i reference. Mnozí lidí také sdílejí své zkušenosti v internetových diskuzích. Některé vás mohou varovat před tím, abyste se sami nenechali podvést nějakou pochybnou společností.  Nejspolehlivějším zdrojem jsou však lidé z vašeho blízkého okolí. Na internetových diskuzích se vyskytují i pozitivní hodnocení, která však mohou patřit pracovníkům dané kanceláře, snažící se tak vylepšit její jméno. Pokud nemáte žádného známého nebo příbuzného, který již s nějakou realitní kanceláří spolupracoval, musíte tyto zkušenosti nabrat vy. Místo jedné realitky si jich vyberte více. Chce však hodně času a trpělivosti. Nevýhodou je to, že vámi vyhlédnutá nemovitost může mít ještě mnoho dalších zájemců, a než se rozhodnete pro výběr toho pravého zprostředkovatele, může být dávno pryč.

jak-vybrat-realitni-kancelar-I

Zdroj: http://valuedrealtyservice.com | Koupě nemovitosti přes realitní kancelář

Kanceláře k pronájmu na Praze 4 najdete v budově DVAN v Modřanech.

Prověřte si ji

Spoléhejte se spíše na takové realitky, které mají dlouholeté působení na trhu. Je zde malá pravděpodobnost, že se bude jednat o firmu s nekalými praktikami. Rozhodně navštivte vybrané kanceláře osobně. Sídlo a přístup pracovníka k vám již leccos prozradí. Dokonce máte i možnost prověřit si ji na stránkách českého soudnictví justice.cz nebo na  Asociaci realitních kanceláří arkcr.cz Je doporučováno dávat přednost prověřeným realitkám před jednotlivci. Ale nikde nemáte jistotu, že vám jednotlivec může poskytnout horší služby, než zavedená kancelář. Někdy to může být i naopak. Se službami makléře, který podniká sám pro sebe, můžete být nakonec spokojenější než s těmi, co nabízí nějaká velká a známá zavedená firma.

Služby

Opravdu schopná realitka nenabízí ve svých službách jen zprostředkování nemovitosti. Kromě toho by měla poskytovat i další, co se týče technických, finančních či právních záležitostí. Služeb realitních kanceláří využívají hlavně lidé, kteří nemají čas na sestavování smluv či jednání s poskytovatelem energie. Proto zařízení těchto odborných služeb rádi přenechají jiným. A pro správnou realitku by toto nemělo být problémem.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE