NAVIGACE
Hypoteční kalkulačka Finance Spočítej si splátky hypotéky 

Hypoteční kalkulačka

Jak probíhá žádost o hypotéku?

V první fázi vyplníme krátký dotazník, který se nás zeptá na cenu nemovitosti, částku, kterou si chceme půjčit od banky, dobu splácení a dobu fixace. Po kliknutí na „Spočítat“ se dozvíme přibližnou měsíční splátku, která je ovšem závislá ještě na dalších faktorech. Zpřesnit ji můžeme vyplněním dalších údajů.

V druhé fázi tedy můžeme doplnit, kolik bude žadatelů o hypotéku, čisté měsíční příjmy a výdaje za spoření, úvěry apod., typ domácnosti (svobodný/svobodná, druh/družka, manželé, registrovaní partneři, vdovec/vdova, rozvedený/rozvedená), počet dětí do 6 let, od 6 do 15, studenti od 15 do 26. Kalkulačka nám sama vyplní životní minimum a náklady na domácnost. V této chvíli se dozvíme, jakou maximální částku můžeme od banky získat (může být i dvojnásobně vyšší, než jsme požadovali).

hypotecni-kalkulacka-I

Zdroj: https://www.hypotekapowebu.cz | Hypotéční kalkulačka

Pokud se rozhodneme pokračovat, následuje dotazník, o jakou nemovitost máme zájem a k čemu ji budeme využívat. Zároveň vyplníme kolonku o zaměstnání.  Znovu se objeví dotazník o příjmech a výdajích a za ním základní parametry hypotéčního úvěru, které můžeme upřesnit.

Poslední fází před odesláním požadavku o vyřízení hypotéky bance je rekapitulace. Jsou v ní shrnuty údaje, které jsme zadali a které nám kalkulačka vypočítala. Zároveň se dozvíme, že získáváme slevu 100% za zpracování úvěru a záruku 30 dní na výši úrokové sazby, to znamená, že než se úvěr schválí, nemůže být úroková sazba zvýšena. Pokud by ale došlo mezitím ke snížení, tak bude klientovi spočítána nižší sazba.

 

PR článek 30.1.2013, Hypotéka po webu

hypotecni-kalkulacka-II

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE