NAVIGACE
Jak si zařídit funkční a zároveň moderní koupelnu? Interiér Koupelny 

Jak si zařídit funkční a zároveň moderní koupelnu?

Sanitární keramika

Vzhledem k tomu, že si každý majitel rodinného domu pořizuje koupelnu podle svých představ, pravděpodobně bude každá koupelna originálem. Někdo chce mít v koupelně pouze sprchový kout, někdo vanu, někdo obojí. Vanu si můžete pořídit klasickou obdélníkovou, rohovou nebo zcela atypickou. Pokud máte v koupelně dostatek prostoru, je možno pořídit si do ní kromě koupelnových skříněk a umyvadla také toaletu a bidet. Jakou toaletu vybrat? Toaletu, která stojí na pevné keramické „noze“, nebo která je zavěšena na zdi? Sestava podmítkového modulu a závěsného WC je v dnešní době mnohem praktičtější z hlediska vytírání podlahy pod toaletou. Fáma o tom, že se obáváte pořídit závěsné WC, protože by vás nemuselo unést, je naprosto neopodstatněná. Nosnost těchto toalet bývá až 400 kg. Pokud chcete mít trochu komfortu, pořiďte si na WC pomalu sklopné sedátko. Uvidíte, že na tento komfort si velmi rychle zvyknete, především vy pánové.

Koupelnové obklady

Obdobně je to i s obklady. Lidé si myslí, že pokud mají malou koupelnu, je zapotřebí pořídit si i obklad malého formátu. Není tomu tak! Práce s velkými formáty je v menších místnostech sice větší, avšak pokud si na obkládání své koupelny pozvete šikovného řemeslníka, věřte, že nebudete litovat. Nebojte se ani výraznějších barev a vzorů. V současné době naleznete na trhu velmi širokou nabídku kvalitních obkladů. Pokud si neumíte představit, jak bude obklad ve vaší koupelně vypadat, navštivte nějaké koupelnové studio a vybírejte si obklady z ukázkových koupelen. Snadno si tak uděláte představu o vaší budoucí koupelně.

jak-si-zaridit-funkcni-a-zaroven-moderni-koupelny-I

Zdroj: www.mediaty.com | Koupelnové obklady

Vytápění a odvětrávání koupelny

Jak tedy zařídit koupelnu, aby byla plně funkční? Kromě vše výše zmiňovaných zařizovacích předmětů bychom měli v koupelně zauvažovat také o kvalitním zdroji tepla a odvětrávání. Co se týká vytápění, nemusíte se obávat podlahového topení ve formě teplovodního okruhu nebo elektrické rohože. Pokud si necháte položit podlahové topení opravdovým odborníkem, nemusíte mít strach z toho, že vám trubky pod dlaždicemi prasknou a vy kvůli tomu budete muset vysekávat dlažbu na podlaze. Pokud máte v koupelně místo, doporučujeme také pořízení koupelnového radiátoru, tzv. elektrického žebříku, na který si v zimním období jednoduše pověsíte špatně schnoucí ručníky nebo oblečení, nebo se kterým si můžete v chladných měsících v koupelně okamžitě přitopit. Pokud nemáte možnost v koupelně přirozeně větrat, je to ideální. Pokud ne, nezapomínejte si do ní pořídit i kvalitní odvětrání, aby se vám na zdech či dlaždicích nezačala brzy tvořit nežádoucí plíseň.

Koupelnové baterie

U vodovodních baterií se nesnažte ušetřit. Kupujte kvalitní baterie, jelikož u levných baterií se můžete velmi brzo začít potýkat s problémy, jako je rezivění baterie, protékání vody či se špatné ovládání baterie. Při výběru baterie se tedy zaměřte na to, jak dlouhou záruku výrobce na svůj výrobek poskytuje, zda baterie šetří vodu, zda je tichá a zda se nechá snadno ovládat. Dalšími kritérii pro výběr baterie je i to, kam chcete baterii umístit, z jakého materiálu chcete, aby byla vyrobena, zda ji chcete ovládat pákou nebo kohoutkem a také na design koupelnové baterie. Nemyslete si, že matné baterie jsou snadnější na údržbu než baterie lesklé, opět se jedná o pouhou domněnku.

jak-si-zaridit-funkcni-a-zaroven-moderni-koupelny-II

Zdroj: intelligentheat.co.uk | Vytápění v koupelně

Každá koupelna je originál!

V podstatě záleží jen na vás, jak si svou koupelnu chcete naplánovat a jak velký prostor pro ni máte ve svém domě určený. Ideální variantou je samozřejmě to, že v každém patře rodinného domu máte vlastní koupelnu. Jenže ne každý si může postavit natolik velký rodinný dům, aby si mohl tento komfort dovolit. Vybavení koupelny závisí z velké části také na vašich finančních možnostech a na designu, který preferujete.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE