NAVIGACE
Sprchové kouty vládnou koupelnám Interiér Koupelny 

Sprchové kouty vládnou koupelnám

Proč si pořídit sprchový kout?

Koupel ve vaně je záležitostí relaxační a odpočinkovou, ale když potřebujete rychlou a osvěžující očistu těla, je sprchování tou nejlepší variantou. Další výhodou sprchových koutů je i úspora vody a energie. Sprchové kouty také řeší problémy malých koupelen, protože oproti vaně potřebují mnohem méně prostoru.

Sprchová vanička

Jestliže jste se rozhodli pořídit si do své koupelny sprchový kout, musíte vybrat tu nejvhodnější variantu. První rozhodnutí spočívá v tom, jestli si pořídíte sprchový kout s vaničkou či bez ní. Sprchové vaničky jsou praktické, ale v moderních interiérech je stále častěji nahrazují sprchové žlábky. Díky nim je vstup do sprchového koutu zcela bezbariérový, což je nejen pohodlné, ale i praktické na údržbu.

Sprchový kout rámový či bezrámový?

Sprchové kouty se dělí také podle konstrukce a použitého materiálu. Nejrozšířenější jsou rámové sprchové kouty s posuvnými dveřmi, které mají skleněnou nebo plastovou výplň. V současné době je ale pomalu vytlačují takzvané bezrámové sprchové kouty. Ty jsou vyrobené z bezpečnostního skla, které není doplněno obvodovým rámem. Jednotlivé panely jsou spojené kovovými panty a úchytkami.

sprchove-kouty-vladnou-koupelnam-I

Zdroj: http://decorationtrendy.com | Koupelna se sprchovým koutem

Bezpečnost a snadná údržba

Při výběru sprchového koutu je důležitá nejen jeho estetická stránka, ale také otázka bezpečnosti a údržby. Pokud jste se rozhodli pro sprchovou vaničku, volte takovou, která má protiskluzovou úpravu. Skleněné stěny by měly být z bezpečnostního skla a to zejména v rodinách s dětmi. Starší a hůře pohybliví lidé zase ve sprchovém koutu ocení sklopné sedátko. Pro údržbu sprchového koutu je ideální, když má co nejméně míst, která se špatně udržují. Z tohoto pohledu jsou lepší bezrámové sprchové kouty s odtokovými žlábky, jejichž stěny se připevňují přímo k podlaze. Pokud mají dveře možnost odklopení, pak je snadnější čištění jinak nepřístupných míst.

Sprchové boxy

Sprchové boxy jsou samostatné uzavřené kabinky, které lze namontovat v podstatě kamkoliv, bez nutnosti stavebních úprav zedníků a obkladačů. Pro jejich instalaci stačí pouze přívod vody a připojení na kanalizaci. Moderní sprchové boxy mají řadu vymožeností, mezi které patří například hydromasážní trysky, generátory páry, hlavové sprchy, ale také třeba rádio, které vám zpříjemní čas při sprchování.

Masážní panely

Sprchový kout můžete doplnit sprchovým masážním panelem, díky kterému se vaše sprchování promění ve velmi relaxační záležitost. Vodní masáž přináší celkové uvolnění organizmu a zbaví vás stresu i pocitu únavy.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE