NAVIGACE
Robotické vytírače a vysavače Interiér Ostatní 

Robotické vytírače a vysavače

Robotické vytírače

Asi málokdo si dovede představit, že by bylo možné dokonale umýt podlahu bez mopu či smetáku obaleného kusem hadru. Dnes je však možné si do domácnosti pořídit robotického pomocníka i na vytírání.

Jak robotické vytírače fungují

Než přístroj vůbec začne se samotným vytíráním, vysaje všechny nečistoty. Jelikož ale není primárně určen na vysávání, využívejte tuto funkci opravdu jen na odstranění drobných nečistot. Raději předtím použijte robotický nebo ruční vysavač. Po vysátí se přístroj pustí do samotného vytírání. Na podlahu vypouští čistící roztok, který byl vyvinut speciálně pro vytírače. Je antibakteriální a díky svému přírodnímu složení je šetrný k životnímu prostředí. Není škodlivý ani dětem ani domácím zvířatům. Podlaha je stírána kartáčem a čistícími lištami. Všechny tyto funkce probíhají současně. Tak se zkrátí doba úklidu a výsledek je tak efektivnější. Na konci je špinavá voda odsáta do nádobky, která se poté jednoduše vyprázdní. Podlaha zůstává sice mírně vlhká, za to však dokonale čistá.

Samotný úklid trvá zhruba patnáct minut. Během této doby být pryč a věnovat se něčemu jinému. Vždyť si vytírač pořizujete právě kvůli tomu, aby práci udělal za vás. Přístroj oznámí konec úklidu zvukovým signálem. Jelikož jeho energie není nevyčerpatelná, potřebuje občas dobít baterie. Dobíjení trvá cca čtyři hodiny.

Další užitečné funkce

Oblíbeným vytíračem je Scoomba, od americké firmy iRobot, která má na svědomí samozřejmě také robotické vysavače. Na rozdíl od většiny těchto přístrojů, tento vyniká umělou inteligencí. Zatímco jiné vytírače se jen pohybují po místnosti ode zdi ke zdi, tento je schopen vyhodnocovat a chovat se podle aktuální situace. Například, že se více zaměří na hodně znečištěná místa.  Díky tomuto svému „lidskému“ chování je výsledek jeho práce velmi efektivní.

roboticke-vytirace-a-vysavace-I

Zdroj: http://blog.espow.com | Robotický vysavač

Vybíráme robotické vysavače

Kvalitní druhy robotických vysavačů jsou schopny udržovat jakýkoli typ povrchu. Není však doporučeno je používat na koberce s délkou vlákna více než 1,5 cm a na koberce s třásněmi. Na hladké povrchy jsou vhodné vysavače s antistatickým mopem. Ten vás zbaví i toho nejjemnějšího prachu, který by jinak poletoval po místnosti. Navíc při této údržbě nemusíte podlahy tak často vytírat. To ocení zejména ty dřevěné, jimž časté zvlhčování příliš nevyhovuje. Pro domácnosti se zvířaty je lepší zvolit vysavače s větší nádržkou (cca kolem jednoho litru). Na rozdíl od malé nádržky, tuto nebudete nuceni často měnit pro velké množství chlupů, které denně vysajete.

Užitečné funkce

Skvělou funkcí u modernějších robotických vysavačů je lampa s UV-C zářením, které likviduje bakterie. K úklidu tak není zapotřebí používat nějakých chemických prostředků a přesto vám vaše podlahy zůstanou hygienicky čisté.

Požadavky na výkon

U robotických vysavačů nemusíte tolik hledět na vysoký výkon, jako u těch ručních. První typ vysává nečistoty z podlahy přímo do nádrže, zatímco druhý je musí hnát skrz hadici.

Před každým nákupem se ujistěte, zda jsou k vámi vybranému přístroji dobře dostupné vyměnitelné díly (filtr a podobně). Výrobce by vám měl poskytnout minimálně dvouletou záruku a kvalitní opravářský servis.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE