NAVIGACE
Obklady do koupelny Interiér Koupelny 

Obklady do koupelny

Před samotným výběrem obkladů do koupelny byste si měli zodpovědět několik zásadních otázek. Jaký charakter by měla mít hotová koupelna? Je pro vás důležitější vzhled, nebo snadná údržba? Bude koupelna sloužit jen k hygieně, nebo i jako relaxační zóna? Potřebujete koupelnu opticky zvětšit či jinak upravit?

 

Barvy a tvary obkladu volte podle velikosti koupelny

Jedním ze základních kritérií pro výběr obkladu do koupelny je její velikost. Podle ní je nutné vybírat jak barvy, tak i velikost obkladu. Obecně platí, že čím větší koupelna, tím větší a tmavší obklady můžete zvolit. Velké tvary a tmavé barvy totiž prostor opticky zmenšují a proto nejsou vhodné pro malé koupelny. Zároveň se velké obklady nehodí tam, kde není možné zajistit dokonalé vyrovnání stěn či podlah. Nerovnosti by se totiž ve výsledku projevily viditelnými odchylkami. Pokud se ani v malé koupelně nechcete vzdát sytých tónů, pak raději vyberte světlý obklad, kterému dodáte barevnost například výraznými listelami, bombáty a dalšími doplňky. Jestliže máte koupelnu velkou, pak se nemusíte bát tmavých a lesklých obkladů velkých rozměrů, které ve výsledku navozují pocit luxusu. K takovémuto typu obkladů se hodí doplňky ze skla a nerezu.

Design koupelny

Chcete mít koupelnu moderní, nebo raději v retro stylu? Má být jednoduchá, nebo spíše více zdobená? Má působit elegantně, luxusně, nebo z ní má dýchat pohoda a lehkost? Podle toho, pro jaký typ koupelny se rozhodnete, vybírejte nejen obklady jako takové, ale i nejrůznější doplňky, jako jsou listely, bombáta či přechodové lišty. Čím více těchto prvků zvolíte, tím zdobeněji bude koupelna působit. Jednoduché koupelny se naopak obvykle obejdou zcela bez těchto ozdobných prvků. Na internetu i přímo v prodejnách najdete ukázky hotových koupelen, u kterých si snáze uděláte představu, jak bude daný obklad působit ve vaší koupelně. Najdete zde i inspiraci na kombinace různých odstínů či velikostí obkladů, případně na využití listel a dalších doplňků. Řada koupelnových studií již v dnešní době nabízí zhotovení 3D návrhu, díky kterému uvidíte vaši koupelnu ještě před tím, než obklad zakoupíte.

obklady-do-koupelny-I

Zdroj: http://www.trendecoration.com | Obklady do koupelny

Spotřeba materiálu

Při nákupu obkladů se nevyplatí šetřit za každou cenu. Proto k množství materiálu, které jste si spočítali, připočtěte zhruba 15%. Část se spotřebuje na prořezy a část by vám měla zůstat jako rezerva do budoucna. Musíte totiž počítat s tím, že se třeba nějaká dlaždice rozbije, nebo bude v koupelně potřebovat něco opravit. No a s odstupem několika let už byste pravděpodobně stejný obklad sháněli jen velmi těžko.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE