NAVIGACE
Jak navrhnout koupelnu? Interiér Koupelny 

Jak navrhnout koupelnu?

Před návštěvou koupelnového studia je ale důležité, abyste si v klidu promysleli, co od své koupelny vlastně očekáváte a jaké funkce má plnit.

5 základních bodů, které byste měli vzít v úvahu při plánování koupelny:

1. Plánování a členění prostoru

Jestliže se Vám ve Vašem domě podaří vyčlenit speciální místnost na praní a sušení prádla, je to ideální, protože v koupelně Vám zbude více místa na hygienu a relaxaci. Dáváte přednost sprchování, nebo se raději koupete? Vejde se Vám do koupelny jak vana, tak i sprchový kout? Bude WC samostatné, nebo bude součástí koupelny? Chcete kromě WC i samostatný bidet? Využijete dvě umyvadla? Na všechny tyto otázky si odpovězte dříve, než do koupelnového studia zavítáte. Důležité je také, kolik lidí bude koupelnu běžně využívat.

2. Výběr nejvhodnější barvy

Při výběru barev do koupelny pamatujte, že do malých prostor je lepší volit světlé odstíny a menší rozměry obkladů. Prostorné koupelny s přístupem denního světla snesou i výraznější a tmavší barvy a můžete si v nich dovolit i moderní velkoformátové obklady. Při výběru barvy obkladů můžete postupovat dvěma způsoby. První je takový, že si nejprve vyberete barvu, ve které chcete svou koupelnu mít, a v této barvě poté hledáte nejvhodnější design obkladů. Druhý způsob je takový, že listujete katalogem obkladů, hledáte na internetu, nebo procházíte koupelnové studio a čekáte, která barva Vás nejvíce osloví.

3. Nevěřte jen katalogům či internetu

Na internetu či v tištěném katalogu si můžete vybrat, které obklady by se Vám líbily, ale poté je dobré se na ně naživo podívat v koupelnovém studiu. Barevný odstín se totiž ve skutečnosti může lišit od toho, jak vypadá v katalogu či na monitoru počítače. V koupelnovém studiu navíc obklad uvidíte i ve větší ploše, takže si budete moci udělat obrázek o tom, jak bude působit ve Vaší koupelně.

jak-navrhnout-koupelnu-I

Zdroj: http://homeinteriormodern.com | Moderní koupelna – dekor dřevo

4. Příprava návrhu koupelny

Pokud máte dostatek fantazie a dobrou prostorovou představivost, můžete si návrh koupelny vytvořit sami. Můžete k tomu využít některý ze specializovaných počítačových programů, nebo prostě vezmete čtverečkovaný papír, na kterém si vyznačíte půdorys koupelny a poté do něj vytváříte různé varianty rozmístění všech náležitostí. Jednodušší je samozřejmě využít služby profesionálního koupelnového studia, ve kterém Vám vytvoří 3D návrh. Příprava návrhu je buď zdarma, nebo Vám jeho cenu odečtou od realizace koupelny, pokud se pro ni rozhodnete.

5. Realizace koupelny

Realizaci koupelny byste vždy měli svěřit odborné firmě, ke které máte důvěru. Koupelnu totiž neděláte na rok či dva, ale na poměrně dlouhé období, takže je důležité, aby byla provedena opravdu precizně. Pokud je koupelna součástí nově stavěného rodinného domu, je dobré nechat si udělat její přesný návrh včas, abyste ještě ve fázi projektu mohli udělat případné úpravy v její velikosti a dispozicích. Pozdější změny už jsou obvykle poměrně problematické.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE