NAVIGACE
Vlastní řešení nebo realitní kancelář? Realitní kanceláře Reality 

Vlastní řešení nebo realitní kancelář?

Obchodování s nemovitostmi  přes realitní kancelář nebo svépomocí?

Pokud jste se rozhodli prodat vaši nemovitost bez pomoci realitní kanceláře, připravte se na možná rizika. Prvním zásadním krokem je správně odhadnout hodnotu dané nemovitosti. Její hodnota je totiž jedním z nejdůležitějších bodů pro úspěch prodeje. Projděte si také všechny zákony, které budete případně potřebovat znát. Právě tato část je mimořádně obtížná, jelikož se body smluv často mění a musíte znát všechny, aby se nakonec vše neobrátilo proti vám. Celkově budete muset věnovat mnoho času na zařízení potřebných věcí, jako jsou prohlídky, papírování a inzerce. Prodej nemovitosti s vlastním vedením má tedy stejně jako prodej s asistencí realitní kanceláře své klady a zápory. Záleží tedy na vás, které výhody jsou pro vás rozhodující.

Nejvhodnější pronájem kanceláří na Praze 4 najdete jen v budově DVAN v Modřanech.

Kde je možné nemovitost inzerovat?

Zajímat by vás měla také místa, kde všude je možné nemovitosti inzerovat. Kupující rádi vybírají z více nabídek na jenom místě, proto raději využívají inzertní servery, kde jsou jak nabídky soukromníků, tak realitních kanceláří. Jedním z těchto serverů je i inzerce nemovitostí Avízo, kde můžete inzerovat i vy.

vlastni-reseni-nebo-realitni-kancelar-I

Zdroj: www.reality.avizo.cz | Rodinný dům

Realitní kancelář – pro a proti

Pokud se necítíte na zařizování a papírování, zvolte realitní kancelář. Jistě vás odrazují provize, které musíte společnosti odvádět, ale spolupráce s realitkou má své výhody. Jednou z nich je znalost nabídky a poptávky trhu, díky čemuž mohou odhadnout příslušnou cenu vaší nemovitosti. Pokud prodáváte dům či byt, jenž je z ruky od Vašeho bydliště a spolupracujete s realitní kanceláří, nemusíte ani dojíždět na jeho prohlídky. Stačí dát klíče pracovníkům kanceláře a o vše se postarají sami. Milou záležitostí je i osvobození od vší znalosti potřebných zákonů a papírování. V české republice existuje Asociace realitních kanceláří, která zajišťuje kvalitu a důvěryhodnost realitek.

Zamyslete se tedy sami nad výhodami a nevýhodami jednotlivých řešení a zvolte pro vás to nejvýhodnější.

PR článek, 1.11.2012

Reality Avizo

vlastni-reseni-nebo-realitni-kancelar-II

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE