NAVIGACE
Pojistěte se proti nepříjemným situacím Finance Pojištění 

Pojistěte se proti nepříjemným situacím

Riziko je větší, než by se zdálo

Podle údajů Českého statistického úřadu dochází každý rok na staveništích zhruba k 5 tisícům úrazů. Bohužel až 10 % z nich je smrtelných. Samozřejmě jsou do těchto čísel zahrnovány i případy stavebních společností, nikoli jen zranění na vlastních soukromých stavbách. To však nic nemění na tom, že při stavbě se vystavujete množství nebezpečí.

Ochrana a prevence jsou na prvním místě

Ze všeho nejdříve byste se proto měli zabývat otázkou vlastní bezpečnosti. Pečlivě vybírejte veškerý stavební materiál tak, aby skutečně splňoval bezpečnostní požadavky, nesnažte se zbytečně šetřit. Věnujte pozornost i nákupu a stavbě opěrných lešení – pohybujete se po nich i s těžkými břemeny, je nezbytné, aby byla pevná!

Samozřejmostí by měly být ochranné pomůcky jako rukavice, pevné pracovní boty a ochranná helma. Rozhodně se rozlučte s obrázkem zedníka popíjejícího při práci pivo. Alkohol na stavbu nepatří, otupená pozornost může být příčinou závažné nehody.

Dívejte se na to i z té finanční stránky

Co se vám může stát při pádu z lešení, nebo proboření stropu asi není nutné už více přibližovat. Přemýšleli jste ale někdy, co by případná hospitalizace znamenala pro vaši rodinu z pohledu financí? Obzvlášť jste-li „živitelem“ rodiny, může se dostat do závažných problémů. Po dobu léčení pobíráte v zaměstnání jen sníženou mzdu – 60 % vašeho průměrného výdělku. Pokud zároveň splácíte hypotéku či jinou půjčku, může být takovéto snížení příjmů přímo likvidační.

pojistete-se-proti-neprijemnym-situacim-I

Zdroj: www.ingpojistovna.cz | Úrazové a životní pojištění

Jak riziko snížit?

V první řadě dodržujte bezpečnostní předpisy. Zároveň ale stojí za to uvažovat například o úrazovém pojištění. Z velké části vám totiž vykompenzuje ušlý výdělek – po zranění vám vyplatí jednorázovou částku a v závislosti na typu vaší smlouvy a uzavřených připojištěních vám může kompenzovat finančními dávkami pobyt v nemocnici, nebo domácí léčbu.

Úrazové, nebo životní?

V potaz berte také životní pojištění. To se vyplatí především těm, jejichž příjem je pro rodinu zcela zásadní a nenahraditelný a bez jejichž přispění není rodina schopna udržet si životní standard. V případě úmrtí může pojistné plnění zachránit blízké například od neschopnosti splácet půjčky, nebo udržovat chod domácnosti.

 

PR článek, 7.3.2013,  www.ingpojistovna.cz

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE