NAVIGACE
Aby bylo vše v bezpečí! Inspirace Inspirace bydlení 

Aby bylo vše v bezpečí!

Jaký je rozdíl mezi trezorem a sejfem?

Trezor je obecným označením samostatné schránky v místnosti, která může sloužit jako pokladna, úložna cenností či dokumentů. Trezory jsou dostupné pro všemožné využití v domácnosti, kanceláři i na cestách.

Přestože je funkce zabezpečení proti vloupání stejná u trezorů i sejfů, hlavní rozdíly mezi nimi jsou ve hmotnosti a certifikaci. Sejf je oproti trezoru výrazně lehčí, a proto vhodný především do aut či karavanů. Sejfy, na rozdíl od trezorů, nejsou certifikovány.

Trezory jsou tedy určené především k ochraně cenností, které nepotřebujete převážet či přemisťovat. Sejfy oceníte hlavně během cestování či jako ochranu převážené hotovosti.

Trezory do zdi jsou jako dělané na tajné skrýše

Tento typ trezorů je určen k úschově peněžní hotovosti, šperků, důležitých dokumentů či dalších předmětů, které potřebujete spolehlivě zabezpečit. Svým provedením jsou trezory do zdi určeny k instalaci do zdi a jsou osazovány mechanickými zámky, mechanickými kombinačními zámky nebo zámky elektronickými. Trezor umístěný do zdi je vysoce diskrétní, pokud před něj umístíte obraz, zrcadlo či jiný předmět, který trezor zakryje.

Nábytkové trezory

Nábytkové trezory spolehlivě ochrání drobné cennosti, hotovost či osobní zbraň, aniž by na sebe poutal pozornost. Oproti trezorům určeným k instalaci do zdi je jeho instalace méně náročná, ale při zachování stupně ochrany. Nábytkový trezor můžete zabudovat do skříně nebo nenápadně umístit v místnosti.

Máte doma zbraně? Správné místo pro jejich uložení rozhodně není přihrádka u pracovního stolu!

Trezory na zbraně jsou certifikované schránky, které jsou dané zákonem o uschování zbraní a střeliva. Pokud se ve Vaší domácnosti nacházejí zbraně, rozhodně neváhejte s pořízením trezoru na zbraně – chráníte tak nejen své zbraně, ale především ostatní členy domácnosti!

 

PR článek, 5.3.2013, www.tegus.cz

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE