NAVIGACE
Byty s vůní čokolády stojí v Praze na Vinohradech Developerské projekty Reality 

Byty s vůní čokolády stojí v Praze na Vinohradech

Příkladem bydlení, které klade důraz právě na osobité kouzlo místa, je soubor bytových domů v Praze 10 na Vinohradech s názvem Rezidence Korunní. Nový obytný komplex stojí na místě bývalé továrny na cukrovinky známé jako Orionka a tvoří jej tři několikapatrové novostavby s třemi sty luxusních bytových jednotek od velikosti 1+kk po velkorysé mezonety 5+kk.

Přes relativně vysoký počet bytů není Rezidence Korunní mohutnou masou, která by křičela do okolí „sem se dívejte!“ Naopak. Každá strana čtvercového bloku je jiná – podle toho, jaký je charakter okolní zástavby. Rezidence Korunní tak například z Říčanské ulice připomíná nízký viladům; z Korunní třídy se pak před vámi tyčí devítipatrová městská stavba.

Klid, voda, zeleň a odpočinkový vnitroblok

Co může být příjemnějšího, než výhled do zeleně se zvukovou kulisou zurčící vody? V centru Prahy utopie. To ovšem neplatí pro Rezidenci Korunní.

byty-s-vuni-cokolady-stoji-v-praze-na-vinohradech-I

Zdroj: http://www.sekyragroup.cz | Rezidence Korunní

Zdejší vnitroblok totiž tvoří promyšlený park s javory, dostatkem laviček a umělým potokem s říčními valouny. Uprostřed velkoměsta tak vznikla oáza klidu, která vybízí k relaxaci a osvěžuje celé prostranství mezi bytovými domy.

Krása spočívá v detailech

Elegantní a nadčasová architektura, zeleň, prostor pro relaxaci – to vše přispívá ke kvalitě bydlení. Ale opravdový unikát udělají z místa až milé a nápadité drobnosti, které jinde nenajdete.

U Rezidence Korunní detaily spojuje voňavá minulost lokality. Například recepce bytových domů zdobí fotografie bývalé čokoládovny nebo tapety s motivy oblíbených sladkostí.

byty-s-vuni-cokolady-stoji-v-praze-na-vinohradech-II

Zdroj: http://www.sekyragroup.cz | Rezidence Korunní

Dalším detailem je kamenný pylon sochaře Michala Gabriela na novém prostranství před rezidencí. Pylon s vysekaným nápisem Orionka se rychle stal přirozeným místem schůzek a srazů, k čemuž napomáhá i nově vysazená zeleň a lavičky.

Detailní informace o nových bytech v Praze – Vinohradech najdete na stránkách Rezidence Korunní.

 

PR článek, 17.5.2013, http://www.sekyragroup.cz

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE