NAVIGACE
Chytré úložné prostory šetří místo Inspirace Inspirace bydlení 

Chytré úložné prostory šetří místo

Nejde však jen o cennosti jako jsou dárky od přátel a příbuzných, ale hlavně o sezónní věci. Mnoho lidí si často láme hlavu nad tím, kam o ukončení sezóny uklidí lyže, snowboardy či kola. Problémem však není jen letní a zimní sportovní vybavení, ale také sezónní oblečení, které prostě za celý půlrok nejsou vůbec potřeba. Pomoc s vyřešením takovýchto situací mohou úložné prostory na takových místech, o kterých byste si nikdy nemysleli, že by vám takto mohly sloužit. Na trhu také najdete mnoho organizérů a různých šikovných bedýnek a krabiček, které můžete „vyštosovat“  doslova ž po strop a využít tak co nejvíce možného místa, které byste jinak zcela ignorovali.

Sportovní náčiní

Úklid kola, lyží či snowboardu je problémem hlavně v malých bytech. Někdo to vyřeší uklizením do sklepa, ale co dělat, když se taková možnost jednoduše se těchto věcí „zbavit“ prostě nenaskýtá. Například lyže. Díky tomu, že jsou ploché, je můžete umístit třeba pod postel nebo do různých nevyužitých mezer (například mezi stěnou či stropem a skříní). Stačí se jen kolem sebe trochu porozhlédnout. Stejně tak se nám bude snadno skladovat již zmíněný snowboard. Problematičtější je to však s kolem. Pro to je nejideálnější připevnit na stěnu držadla, na která jej budete moci pověsit. Pro opravdu nadšeného cyklistu může být jeho kolo skvělý dekorační předmět v obývacím pokoji.

Sezónní oblečení

Kromě sportovního náčiní musíte také mít kde skladovat i sezónní oblečení. Někdo bohužel nemá tolik místa na speciální skříň k tomu určenou. Pro tento účel můžete využít obyčejné papírové krabice. Mnoho obchodů s nábytkem a bytovými doplňky prodává krabice speciálně určené pro skladování věcí. Takže jsou nabízeny i v mnoha designově zajímavých provedeních. Do takové krabice si šikovně naskládáte veškeré vaše letní šatičky nebo zimní bundy a jednoduše je zašoupnete pod postel nebo položíte na skříň, kde nebudou nikomu překážet.

chytre-ulozne-prostory-setri-misto-I

Zdroj: http://images.esellerpro.com | Skladování kol a sportovního vybavení

Nevšední nápady na uložení věcí

Vestavěné postele či skříně již nejsou žádnou novinkou a jsou chloubou mnoha domácností. Ale co například taková knihovna zabudovaní ve schodišti? Architekti se snaží vymyslet různé způsoby jak co nejvíce ušetřit cenné místo v malých bytech a domech, a tak se můžeme setkat i s naprosto nevšedními nápady. Jako jsou také umyvadlo, které se jednoduše po použití zasune do zdi nebo úložné prostory umístěné přímo pod podlahou. Mnohé z těchto nápadů můžete realizovat i ve vaší domácnosti a to i bez pomoci nějakého odborníka na bydlení.

Fantazii se meze nekladou

Máte-li například nedostatek místa v kuchyni, pořiďte si organizéry, natlučte si poličky, využijte i jídelní židle, na které se dají zavěsit obyčejné truhlíky na květiny. To přeci nemůže nikomu překážet. Pohrajte si s barvami a dolaďte všechno tak, aby se vše k sobě hodilo. Pocit přeplácanosti můžete zmírnit třeba vhodně vybranou jednoduchou tapetou. Už jen tímto nápadem získáte dost místa na uložení různých věcí. Stejně tak můžete experimentovat v obývacím pokoji, v koupelně a dalších místnostech. Nic vám nebrání v tom, abyste si svůj životní prostor rozšířili na maximum.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE