NAVIGACE
Zařizování domova podle Feng-šuej II. Inspirace Inspirace bydlení 

Zařizování domova podle Feng-šuej II.

Obývací pokoj

Je to místnost, kde trávíme většinu času se svou rodinou nebo přáteli. Také je jednou z těch, kterou jako první uvidí naši hosté. Prvním pravidlem feng-šuej pro obývací pokoj je umístění sedaček a křesel. Ten, kdo je na nich usazený by neměl být zády ke dveřím. Nejlepší pozice je přímo naproti nim, nebo tak, aby se dotyčný nemusel na dveře otáčet.   Dalším z pravidel je dostatek světla. Pokud se ve vašem obývacím pokoji nacházejí tmavé rohy, snadno to napravíte umístěním zrcadel. K vyvážení mužského a ženského elementu napomůže výzdoba v podobě uměleckého díla, polštářků nebo květin. Vyvarujte se květinám sušeným.

Kuchyň

Kuchyň má být čistá, bez zbytečných věcí, které by v ní jen zabíraly místo. Zdravé a čerstvé potraviny do ní budou přinášet spousty pozitivní energie.  Důležité je i umístění sporáku a dřezu, jakožto představitele ohně a vody. V případě, že máte sporák i dřez proti sobě nebo vedle sebe, umístěte mezi ně něco zeleného. Například živou rostlinu. Vyhnete se tak rodinným konfliktům. Sporák udržujte v perfektním stavu a zvykněte si ho používat pravidelně. Špatně udržovaný, nefungující sporák může do života přivádět finanční problémy, nepoužívaný zase nevyužité možnosti.

zarizovani-domova-podle-feng-suej-I

Zdroj: Stavba-domu.cz | Kuchyně podle Feng-šuej

 

Ložnice

Prvním pravidlem je odstranit odsud věci, které sem nepatří. Mezi ně patří počítač, televize, radiobudík nebo cd přehrávač. Ložnice má být místem pro odpočinek. Neměly byste sem umisťovat ani rostliny. Na stěny použijte uklidňující, matné barvy, jako je například šedá nebo modrá. Ty vytvářejí klid a podporují spánek. Vyvarujte se ostrému světlu. Nejvhodnějším osvětlením do ložnice jsou svíčky nebo alespoň slabší žárovka. Nezapomínejte také na pravidelné větrání.

Dětský pokoj

Při zařizování dětského pokoje dávejte přednost přírodním materiálům. Stejně tak i při výběru barev, jsou ty přírodní pro děti nejvhodnější. Mezi ně patří například béžová nebo hnědá. Pro dospívající se nemusíte bát použít fialovou, bílou nebo i žlutou, která do pokoje přináší radost.Postel by měla být umístěná co nejdále od elektrických přístrojů a zásuvek. Nedávejte nad ni žádné police. Všechny tyto věci by mohly vyvolávat úzkost a neklid. Dětský pokoj je místem, ve kterém se střetávají různé činnosti – hraní, spánek a učení. Pro každou z nich by měla být vyhrazena jedna část pokoje. Pokud je příliš malý můžete jej rozdělit „virtuálně“. Například natřít část stěny jinou barvou.

 

Přečtěte si i další články na téma „FENG-ŠUEJ“:

Zařizování bydlení podle Feng-šuej I.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE