NAVIGACE
Pojištění domácnosti Finance Pojištění 

Pojištění domácnosti

Kolik stojí pojištění domácnosti?

Odpověď na tuto otázku najdete na webu srovnejto.cz. Vedle dalších užitečných kalkulaček je zde připraveno i srovnání nabídek pojištění domácnosti. Jednoduše tak zjistíte, na kolik vás toto pojištění vyjde a přímo si ho zde také můžete sjednat.

Vyplnění formuláře je přitom velice snadné, podstatně snadnější než vyhledávat nabídky jednotlivých pojišťoven a zjišťovat výši pojistného pro vaši domácnost. Výše pojistného je totiž individuálně stanovována dle konkrétních podmínek.

Kde bydlíte?

Stěžejním faktorem pro stanovení výše pojistného je oblast, ve které se domácnost nachází. Některé lokality jsou rizikovější a pojistné je tak dražší. Například pro Prahu, kde je podstatně vyšší riziko vloupání, je pojištění domácnosti asi dvakrát dražší než pro ostatní oblasti naší republiky.

Právě oblast tedy bude první položkou, kterou je třeba zadat pro výpočet výše pojistného v kalkulačce na srovnejto.cz.

pojisteni-domacnosti-I

Zdroj: www.srovnejto.cz | Pojištění domácnosti

Jaká je hodnota vaší domácnosti?

Dalším vstupním údajem, který významně ovlivňuje cenu pojištění je pojistná částka, tedy maximální hodnota, kterou pojišťovna vyplatí. Měla by odpovídat reálné ceně vybavení nemovitosti. V případě podhodnocení pak pojišťovna krátí výši vyplacené částky. Ani nadhodnocení však nemá užitek, protože pojišťovna nevyplatí víc, než je skutečná hodnota škody. Pojistnou částku si přitom stanovuje každý pojištěný sám.

Pojištění domácnosti chrání movité předměty, které patří k vybavení domácnosti. Mohou být přitom umístěny i v nebytových prostorách, například ve sklepě nebo garáži (typicky sportovní vybavení). Toto pojištění kryje nejenom peníze, ale také jiné ceniny, šperky, bílou techniku, také audiovizuální a výpočetní techniku aj. To vše je třeba započítat do pojistné částky.

Jaká rizika se vaší domácnosti týkají?

Při sjednání pojištění domácnosti se také vyplatí zvážit, jaká rizika chcete pojistit. Typickým příkladem jsou povodně, které se některých domácností netýkají vůbec a pro některé jsou naopak natolik kritické, že je jejich pojištění takřka nemožné.

TIP kde uzavřít pojištění – SROVNEJTO.CZ

 

PR článek, 13.12.2012

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE