NAVIGACE
Kvalitní okna a vchodové dveře – tipy a triky Stavba domu Vnitřní úpravy 

Kvalitní okna a vchodové dveře – tipy a triky

Hliníková, dřevěná nebo plastová okna a vchodové dveře?

kvalitni-okna-a-vchodove-dvere-tipy-a-triky-IV současné době si lze v oblasti oken a vchodových dveří pořídit nejrůznější výrobky. Otázkou zůstává, zda jsou vhodné produkty z plastu, dřevo či hliníku. Každý z těchto materiálů má ovšem něco do sebe, takže existuje prostor také pro Vaše subjektivní pocity, tedy např. pro estetické cítění. Na co si dát ale při výběru nových oken a vchodových dveří obzvláště pozor?

  • Zaměřte se na tepelně-izolační vlastnosti. Máte dost vysokých účtů za energie? Obtěžuje Vás hluk z prostředí? Pak jsou nejdůležitější prvotřídní tepelně-izolační vlastnosti, které Vám s oběma problémy výrazně pomohou. V tomto ohledu jsou na tom nejlépe kvalitní plastová okna, která se Vám tedy nepochybně osvědčí.
  • Vybírejte i podle ceny. Peníze by sice neměly být vždy na prvním místě, ovšem proč neušetřit, když je to možné. Rovněž v oblasti pořizovacích cen Vám můžeme doporučit plastová okna a samozřejmě i vchodové dveře.
  • Orientujte se též dle životnosti. Pokud chcete, aby Vám nová okna vydržela skutečně dlouho, vyberte si dřevěná okna, neboť Vám, jakož i vašim potomkům mohou vydržet stovky let. To samé přitom platí i pro hliníková okna. Naopak v tomto „souboji“ jsou na tom okna z plastu jednoznačně nejhůře, když vydrží cca 50 let.
  • Zvolte odolné vchodové dveře. Jestliže máte nepříjemné pocity z toho, že by Vás mohli navštívit nezvaní hosté, rozhodně investujte do bezpečnostních klik na okna, zejména však do odolných vchodových dveří a špičkových uzavíracích mechanismů.
  • Obraťte se na odborníky. Před nákupem určitě kontaktujte odborníky, kteří Vám budou vždy ochotni poradit. Uveďme třeba internetový obchod Oknoplastik.cz, kde navíc naleznete kvalitní okna a vchodové dveře ze všech výše zmíněných materiálů.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE