NAVIGACE
Kde nakoupit stavební materiál? Stavba domu Začínáme stavět 

Kde nakoupit stavební materiál?

Na trhu existují čtyři nejčastější způsoby, kterými stavbaři shánějí materiál na stavbu svého rodinného domu. Každý má nějaká svá úskalí, na druhou stranu i výhody, kterých by byla velká škoda nevyužít.

Stavební firma

Je to vcelku pohodlné avšak drahé řešení shánění materiálu. Svěřit tuto práci stavební firmě, která bude realizovat váš projekt rodinného domu, vám ušetří spoustu starostí a času. Je to ale ta nejdražší varianta a je také snadné se takto nechat obelstít. Bohužel se často stává, že k samotné ceně materiálu si firma připočítává jakousi přirážku (za sehnání apod.) Běžnou praxí je také naúčtování dražšího a kvalitnějšího materiálu, i přesto, že byl na vašem domě použit levnější a méně kvalitní materiál. Vždy záleží na tom, jakou stavební firmu si pro pořízení materiálu nebo stavbu svého domu vyberete.

Hobbymarkety

Mezi přednosti hobbymarketů patří velice široký sortiment zboží. Kromě samotného materiálu určeného pro stavbu domu, zde naleznete i vše co potřebujete pro vybudování bazénu, potřeby na zahradu a jiná příslušenství, která jsou běžnou součástí rodinných domů. Málokdy se však v těchto typech obchodů dočkáte individuálního přístupu a odborných rad. Jste spíše odkázáni sami na sebe a na své znalosti. Nevýhodou je také, že výběru musíte věnovat hodně času.

kde-nakoupit-stavebni-material-I

Zdroj: epicdolls.com | Stavba rodinného domu svépomocí

Stavebniny

Dnes se jedná většinou již o stejné samoobslužné kamenné prodejny jakými jsou hobbymarkety. A také stavebniny se vyznačují širokým spektrem nabízených výrobků. Narozdíl však od hobbymarketů zde záskáteodborné rady a také individuální přístup k vašemu projektu. Výběr správného materiálu vám již nezabere tolik času. Navíc ho zde můžete dostat i zvýhodněnou cenu, jelikož stavebniny se předhánějí v získávání zákazníků. To stavebniny od hobbymarketů, kde je cena pevně stanovená, výrazně odlišuje. Je to ten nejlepší způsob řešení, pokud se chystáte na opravdu velký stavební projekt.

Nákup na internetu

Nakupování na internetu (ať už se jedná o cokoli) je velmi pohodlný a někdy bývá i finančně výhodnější. U některých druhů materiálů je však lepší „osobní průzkum“. Abyste ho nejen mohli vidět, ale také si lépe ověřit, zda je dostatečně kvalitní a je to právě ten materiál, které potřebujete. Výběr materiálu na internetu rozhodněnení to nejlepší pro realizaci velkých projektů. Navíc díky snadnosti zřízení takového e-shopu můžete narazit na spoustu podvodníků. Abyste se vyhnuli nepříjemným situacím a dobře nakoupili, je dobré se řídit následujícími dvěmi radami:

Vybírejte ověřeného výrobce
Nakupujte nejlépe u takového výrobce, který má na trhu dlouholetou tradici a na kontě spousty spokojených zákazníků. Nejlepší je zeptat se na zkušenosti lidí z vašeho blízkého okolí.

Zkontrolujte si ceny
Spousta e-shopů se vás snaží nalákat na nejnižší cenu. Bohužel se stává, že pro vás cena platí jen za určitých podmínek. Například musíte nakoupit takové množství materiálu, které by vám vystačilo nejméně na dva domy. Dalším problémem bývá uvádění cen bez daně nebo v takovém množství a takových jednotkách, které odpovídají polovičnímu balení. Na všechny tyto „chytáky“ se dá většinou přijít až po odeslání objednávky.

Nedá se přesně říci, který způsob nákupu je nejlepší. Musíme začít od posuzování projektu. Jak bylo zmíněno výše, pro větší projekty je lepší nakupovat ve stavebninách, kteréé jsou na to specializované. Pro menší projekty (rekonstrukce, dokoupení chybějících věcí..) stačí nakoupit v hobbymarketu nebo na internetu. Pro lidi zaneprázdněné a také osoby s vysokými příjmy, je nejlepší alternativou vše svěřit osvědčené stavební firmě.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE