NAVIGACE
Potřebujete nutně nějakou změnu? Změňte vaše bydlení! Inspirace Inspirace bydlení 

Potřebujete nutně nějakou změnu? Změňte vaše bydlení!

Jak a kde začít?

Kde začnete je naprosto jedno. Chcete-li předělávat celé vaše bydlení, pak na tom nezáleží. Pokud jste se rozhodli pro modernizaci určité místnosti, pak máte otázku předem zodpovězenou. Nejčastější změny potřebuje většinou obývací pokoj s jídelnou. V těchto místnostech tráví rodiny nejvíce času a proto je zde zapotřebí také největších úprav.

Oblékněte své zdi do nového kabátu

Jako první budou stát za zmínku zdi. Zajisté bude zapotřebí pokoje znovu vymalovat. Zda zvolíte v celé místnosti bílou barvu nebo nakombinujete bílé zdi s barevnými, záleží jen na vás. Moderní je prostřídat v místnosti více barev. Základem je bílá a k ní zvolit nějakou vhodnou barvu ve dvou odstínech. Jednu stěnu natřít světlejší barvou, protilehlou pak tmavší. Avšak i zde je těžko radit. Každý má jiný vkus a jiné požadavky na své bydlení, takže v tomto případě je na řadě vaše fantazie nebo nějaký pěkný katalog s fotografiemi interiéru, který vás inspiruje. Každopádně se však nebojte s barvami experimentovat. Barevné místnosti působí mnohem příjemněji a útulněji než pouhé bílé stěny. Pamatujte, že k bílé barvě se můžete vrátit vždycky!

Tapety a samolepky na zeď

Kromě nové barvy stěn můžete svůj interiér oživit i pěknou tapetou nebo samolepkami na zeď. Nabídka tapet i samolepek je opravdu široká. Vybírat můžete nejen z celé řady použitých materiálů, ale i barevných odstínů, dekorů, tvarů, atd. Věřte, že tento ne příliš drahý doplněk dokáže váš interiér vkusně doplnit i oživit.

Vyměňte starý nábytek za nový

Pokud vám taková změna nestačí, je na řadě nábytek. Moderní obývací sestavy jsou velmi vzdušné a v dnešní době i poměrně levné. Největší změnu uvidíte na sedací soupravě.  Co si budeme povídat, kdo nemá špinavou sedací soupravu od čokolády, fixů nebo propisky. Možná ten, kdo nemá doma malé děti. Pokud jste se rozhodli, že je čas pro změnu a pořizujete si novou sedačku, berte ji jako základní prvek do obývacího pokoje a dle materiálu a její barvy volte i ostatní prvky v interiéru.

potrebujete-nutne-nejakou-zmenu-zmente-vase-bydleni-I

Zdroj: www.finalarchitecture.com | Sedací souprava barevně sladěná s interiérem

Doplňky do vašeho interiéru

Koberce, obrazy, doplňky, mísy, vázy, květníky, foto rámečky, atd. už poté laďte barevně k sedací soupravě a barevným zdem nebo tapetám. Nezapomínejte také na živé rostliny. Ty by neměly v žádném interiéru chybět.

A na závěr už jen malá změna v podobě textilních doplňků. Pořiďte si nové polštářky a deku na sedací soupravu, závěsy na okna nebo prostírání na váš stůl. Tyto byť malé a relativně levné doplňky dokáží udělat s vaším interiérem divy.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE