NAVIGACE
Je váš komín v dobré kondici? Hrubá stavba Stavba domu 

Je váš komín v dobré kondici?

je-vas-komin-v-dobre-kondici-I

 

Nejde jen o pouhou prevenci vzniku požáru, zanedbaný komínový systém může mít za následek další negativní vlivy na obyvatele a na celou stavbu. Nedostatečný tah, usazování sazí a další neduhy starších komínů znamenají vážné riziko.

Čištění je základ
Je jedno, zda vlastníte nejmodernější variantu nebo má váš komín již řádku topných sezon za sebou – vždy musíte jej musíte správně udržovat. Pravidelné čištění je absolutní základ, který nesmí být zanedbáván.

Mělo by se provádět nejen kvůli vlastní bezpečnosti, ale i proto, že je zakotveno v našem právním řádě. Konkrétně se jedná o nařízení vlády č. 91/2010 Sb.  V jeho příloze si jednoduše můžete ověřit, kolikrát musíte tzv. spalinovou cestu nechat prověřit či vyčistit. Výhodou je, že pokud vývod slouží pro spotřebič do 50 kW, můžete čištění provádět svépomocí. Od této hranice již musíte povolat certifikovanou osobu.

Moderní technologie ušetří mnoho starostí
Starší komíny s hliníkovou vložkou většinou neodpovídají současné legislativě a mohou být s novými spotřebiči dokonce i nebezpečné. Moderní topné jednotky totiž předpokládají, že spalinová cesta bude odolná i proti vysokým teplotám. Tato podmínka není mnohdy splněna a to může vyústit až do velkého problému.

Mnohým rizikovým faktorům lze předejít rekonstrukcí komínu a použitím modernějších prvků. Komínový systém Keramo-Nerezo® například vhodně kombinuje nerezovou vložku a kvalitní tepelnou izolaci a to vše „zabalené“ do tvárnice TK 1LB (HB).

Jedině se správně udržovaným komínem si užijete bezstarostné období, které mnohým přidělává vrásky na čele.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE