NAVIGACE
Vánoční osvětlení Inspirace Inspirace bydlení 

Vánoční osvětlení

Asi nejhlavnějším prvkem exteriérové vánoční výzdoby je osvětlení. Někteří majitelé nemovitostí jsou ochotni investovat spousty peněz pro to, aby jejich dům vypadal ve sváteční dny co nejlépe.

Kdy  s vánoční výzdobou začít?

Jedním ze způsobů jak si zařídit krásnou světelnou výzdobu je nákup a instalace světel svépomocí.  Nejlepším obdobím k instalaci výzdoby je podzim. Doba, kdy ještě nepanují tuhé mrazy a nikde není přítomen žádný sníh ani led. Toto období doporučováno zejména kvůli bezpečnosti. Třeba pád z kluzké střechy by mohl dopadnout tragicky. Kdo však nestihl udělat vánoční výzbobu ještě před zimou, má nejvyšší čas. Vánoce jsou tu opravdu za chvilku!

Druhy vánočního osvětlení

Nejoblíbenějšími typy vánočního osvětlení jsou řetězy, sítě nebo také rampouchy. Ty se dají nejen rozvěsit po domě, ale také na stromy či keře na zahradě. Řetězy se používají především na okna, zábradlí nebo i stromy. Rampouchy vypadají hezky na terasách, balkonech a na schodech. Kromě těchto typů se používají také světelné záclony. Ty jsou určeny především pro velké plochy (například na střechy).  Příjemným světelným doplňkem jsou také elektrické svícny do oken, které zdobí nejen exteriér, ale hlavně interiér vašeho domu.

vanocni-osvetleni-I

Zdroj: http://www.prettyhome.cn | Světelné řetězy

Moderní osvětlení je úsporné

Většina firem specializujících se na vánoční výzdobu již používá technologii LED osvětlení, která se neustále vyvíjí. Ta má oproti klasickým žárovkám mnoho výhod. Vydrží desetkrát déle (uvádí se až 100 000 hodin). Také spotřebuje mnohem méně energie, tudíž je šetrná k životnímu prostředí a šetří peníze. LED žárovky se nezahřívají ani nepraskají a vynikají lepší svítivostí. Celá světelná výzdoba se dá v případě LED žárovek nabíjet z jedné jediné zásuvky, bez jejího přetěžování.

Pozor však na nízkou kvalitu některých vánočních světel

V případě, že si budete světla nakupovat sami, vybírejte je od osvědčených výrobců. I vánoční osvětlení musí splňovat určité bezpečnostní normy, aby vaše svátky byly opravdu plné klidu a pohody a neskončily zbytečnou tragédií. Pokud jste se rozhodli pro specializovanou firmu, vybírejte raději takovou, která má v oboru již víceleté zkušenosti. Nechte si poradit od známých a čtěte reference.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE