NAVIGACE
Vše o garážových vratech Dokončení stavby Stavba domu 

Vše o garážových vratech

Vstup do garáže musí být dostatečně velký, přizpůsobený velikosti vozu, který bude v garáži umístěn. Nestačí obyčejné dveře. Musí to být garážová vrata.

Garážová vrata si pořizujeme při stavbě nového domu, při rekonstrukci staršího domu, nebo chceme-li stará garážová vrata vyměnit za nová, modernější. Nabízí se otázka, jaký typ garážových vrat si vybrat.

Typy garážových vrat

Garážová vrata výklopná se používají tam, kde není třeba zateplení prostoru, např. v samostatných garážích postavených mimo dům. Dříve se otvírala pomocí závaží, dnes se používají pružiny. Tato vrata jsou levná, neboť nemají žádné elektrické, ani dálkové ovládání. Jsou vyrobena z jednoho kusu silného plechu.

Sekční garážová vrata jsou v současnosti nejpoužívanější vrata. Jsou složena z několika segmentů (sekcí), které při pohybu do sebe zapadají a díky vodícím lištám, které dosahují téměř ke stropu, nezabírají zbytečně místo. Tato vrata jsou zateplena zapěnováním. Otvírání i zavírání je plynulé a tiché.

Rolovací garážová vrata nebo-li roletová. Jednotlivé segmenty se rolují na válec, který je umístěn nad otvorem garáže. Tato vrata se používají tam, kde v garáži není dostatečné místo pod stropem.

Dvoukřídlová vrata se používají v historických objektech, kde je moderní typ vrat nevhodný.

Atypická garážová vrata jsou např. vrata posuvná do boku. Najdou využití tam, kde nelze použít standardní typ vrat.

vse-o-garazovych-vratech-I

Zdroj: http://www.garagedoorspokane.com | Garážová vrata

Vybavení garážových vrat

Garážová vrata mohou mít:

  • Zabudována okna, různě velké průzory, či dokonce dveřmi pro vstup osob
  • Elektrické ovládání
  • Dálkové ovládání
  • Ruční ovládání, které je důležité v okamžiku, kdy selže dálkový, či elektrický mechanismus
  • Detekci překážky pod vraty
  • Alarm
  • Rozsvícené světlo po otevření garáže

Vzhled garážových vrat závisí pouze na vás. Možností je mnoho. Vrata mohou být potažena fólií, která imituje dřevo, kov, nebo může být různě barevná. Vrata mohou mít hladký jednoduchý povrch, nebo různé vlysy třeba ve vzhledu dřevěných kazet. Většinou se design vrat sjednocuje s designem vchodových dveří.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE