NAVIGACE
Pro stavbu domu vybírejte zdravotně nezávadné materiály Stavba domu Vnější úpravy 

Pro stavbu domu vybírejte zdravotně nezávadné materiály

Každý toužíme po tom postavit dům, ve kterém se nám bude pohodlně žít a který bude zároveň bezpečný pro nás i naše děti.

1. Inspirujte se přírodou

Kvalita prostředí, ve kterém bydlíte, má na vaše zdraví výrazný vliv. Materiál, ze kterého bude váš dům postaven, by měl být zdravotně nezávadný, ale jak takový materiál poznat? Pamatujete, jak nám před lety tvrdili, že azbest je naprosto nezávadný? Ukázalo se, že všechno je jinak a azbest se snažíme z našich domovů odstranit. Platí tedy pár obecných pravidel. Zkuste se obklopovat materiály, které jsou ve své původní podobě přírodní, které jsou recyklovatelné, které jsou z obnovitelných zdrojů, a při výběru materiálů upřednostňujte tuzemské výrobce. Aktuálně mezi zdravé přírodní materiály patří rákos, konopí i obyčejná hlína.

2. Zdravé bydlení na dlouhá léta

Váš dům může ohrozit vlhkost, plísně nebo zatékání dešťové vody. Při výběru obkladů dbejte na funkci odvětrávací, na kvalitní tepelně izolační vložku a snadnou montáž. Všechny tyto požadavky splňuje fasádní obložení Novabrik. Vyrábí se ve třech typech. Regular, Therm a Lite. Všechny tyto typy nezadržují vodu a nezateče do nich, přiklání se k obkládané stěně, mají nezaměnitelně hezký vzhled a vztahuje se na ně garance 50 let. Tím zajistíte bezpečné bydlení i dalším generacím.

3. Stylový a zdravý interiér

V domácnosti jste obklopeni nábytkem a nábytek tvoří prostředí, ve kterém žijete. Vybírejte proto pro své bydlení nábytek, u kterého budete mít jistotu zdravotní nezávadnosti. Upřednostněte kvalitní masivní dřevo s dlouhou životností, které nikdy nevyjde z módy. Příjemné prostředí v domácnosti vám vytvoří také hladká dřevěná podlaha i květiny. Pokud se vám s pěstováním flory doposud nedařilo, vybírejte takové květiny, které nevyžadují náročnou péči.

A co vy? Bydlíte ve zdravotně nezávadném prostředí nebo byste raději něco změnili?

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE